Zavrieť

Porady

Kde kupit kvalitne (zdraviu nezavadne) kuracie maso ?

Samuel
Caute,

Co poviete, kde to kupit?

Pozadujem:
1. maso zo zvierata, ktore nebolo davkovane ATB, hormonmi, a kadeakym humusom
2. zviera, ktore malo dostatok miesta na zivot, bolo s nim dostojne zaobchadzane
3. obchodnika, ktory nie je vychcany a nechce 500% zisku na kazdom kile masa

Kde toto najdem? Som ochotny cestovat aj nejaku tu vzdialenost a trochu si aj priplatit, no 30eur za 1 kilo kuracich prs nedam (pozdravujem bio obchod v aushite v BA), som zo zapadneho sr.

Naozaj ma uz nebavi konzumovat tie svinstva a to sa naozaj a skutocne extremne zdrzujem emocii v tomto case.

PS: maso jednoducho chcem, dakujem za pripadne rady prejst na vegetariansku stravu (mam alegie, cize toto naozaj nechcem vyhodit z jedalnicka je to aspon aka taka utecha v tomto mizernom zivote, a este ryby!)

Dakujem
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Asi predaj z dvora, od nejakeho chovatela.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tu je asi kazda rada draha. Som v obci, kde sa chovalo skoro tisic kusov hovadzieho dobytka. Ulica sa volala "Husarska" podla mnozstva husi. Dnes husi nechova nik, hovadzieho dobytka tak do dvadsat kusov. Mladi gazdovia radsej idu za pracou do Ciech a na Zapad ... naco budu chovat, vsak si kupia. Pasienky ostavaju neobrobene, jedina cinnost spociva v rubani lesov, zahrady nahradili anglicke travniky a parky. Kazdy si chce kupit, kazdy chce kvalitne ... najlepsie domace, ale nikto nechce chovat, nikto nechce rozorat anglicky travnik, ci golfove alebo tenisove ihrisko, traktorom je najlepsie v garazi, staci ich obcas vytiahnut na stiahnutie dreva z lesa. Vsetko ma skoly, nikomu sa nechce ponizit a zacat pracovat. A co je najekonomickejsie, kazdy caka na dotacie od statu za vlastnictvo poli a lesov, ktore sa skvele investuje najma do bavorakov a mercedesov. :-)
10 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Domáca hydina je na centrálnom trhovisku na Miletičovej v BA.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Predáva Billa:
http://www.vodnanskadrubez.cz/produkty/zlate-kure.html cca 4 eurá/kg
.
"...reaguji na Váš dotaz ohledně používání antibiotik a růstových hormonů u zlatého kuřete V chovech, které dodávají zlatá kuřata pro společnost Vodňanská drůbež, a.s., nejsou používány krmné směsi s antibiotickými stimulátory růstu a ani růstovými hormony. Zároveň nejsou využívány antibiotika jako preventivní prostředek pro zabránění bakteriálním infekcím. Nařízením Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 1831/2003, nepovoluje v celé EU od 1.1.2006 používání antibiotik jako doplňkových látek v krmivech. Tyto látky jsou již z registru povolených látek vymazány.
Dodavatel drůbeže dodává informace o klinickém stavu drůbeže během chovu ve formě Informace o potravinovém řetězci. Veterinární autorita České republiky pravidelně , dle stanoveného plánu, odebírá vzorky na rezidua inhibičních látek. Dle výsledků Krajské veterinární správy Jihočeského kraje nejsou překračovány limity reziduí inhibičních látek u kuřat porážených v závodech Vodňanská drůbež, a.s..
Žlutá (zlatá) kuřata jsou krmena speciálně vyvinutou krmnou směsí (ve které převažuje obilná složka - zejména kukuřice a pšenice s přídavkem sójového a řepkového šrotu bez použití dalších energetických koncentrátů a barviv. Délka jejich výkrmu je minimálně 49 dní."
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Na pľaci v Targu alebo v Leľuchove ak si kulturista tak nemusíš ani sypať
0 0
deeda deeda

deeda je offline (nepripojený) deeda

Matejov dvor - možno chovajú len v sezóne. Bola som tam v novembri, dvor prázdny, hydina len dovezená.
1 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
zajst za hranicu do rakuska. Maju tam male zlte kurence. neviem ci ich chovaju navolno, ale ja napr. kura na SK kupene uz nejedavam, vzdy si doveziem odtial. Ked sa z takeho robi polievka, staci chrbat a kridla a je mastna , zlta. Odporucam kupovat v Spari, lebo Billa ich ma aj take dost velke, tie kurence. Zilepunkt nemam oskusany. A daju s atam aj kupit vajcia z volneho chovu, nie iba z podstielkoveho / to je chov v halach alebo v klietkach, no s podstielkou, co je tiez uplne o nicom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no len treba poznamenať aj cenu a tá je iná ako sú tu ludia zvyknutí a možno nie ochotní zaplatiť. možno zadávateľ témy áno.vajcia z volného chovu som kupila aj tu v lidli.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
bonita a v tom Spari su kvalitnejsie ako tie z bezneho slovenskeho chovu?
tam maju, pokial si pamatam aj kuracie prsia balene po paroch.
normalne z tych chladniciek, alebo za pultom kupit? a je spar lepsi ako cisto rakuske masiarstvo?
iste je tam ina mentalita, cize tam sa bojim menej, no clovek nikdy nevie, neviem ci spar vs masiarstvo..

Chcel by som ich zavarit na dlhodobo (1-2roky, resp mozno menej, ale chcem aby to 2 roky vydrzalo).
a kedze kuracie prsia sa asi najlepsie zavraju (resp mozno este stehna a ine masko z kurata?) ale neviem, ktore bude najlepsie chutit zavarene.


EDIT:
K cene, no 10eur stoja v spari kur.prsia.. uprimne. je to cena ktoru som este ochotny zaplatit, ale je to uz dost vysoko, u nas v obci stoji to iste v masiarstve od 4-6eur. je to super cena iste, ale uprimne - moje zdravie je prednejsie

no mam dilemu, ci upovat DOMA, alebo VONKU.. dost mi to podkopava svedomie, ze preco podporujem rakusanov a nie nasich, no ked si vezmem:
1. preco nasi dovazaju z rovnakeho zdroju ako vonku, ale daju si o 20% viac? vo vsetkom prakticky
2. na 1000000% si nebudem kupovat maso v tescu, alebo kauflande, NIKDY, (mam k nim odpor, vykoristovaci, nikdy), to radsej natankujem benzin v rakusku a pojdem do nitry priamo na farmu a prenesiem to domov 100km, ako keby som mal generovat zisk britom, resp nemcom. sorry ale nemam taketo retazce rad (vykoristuju nas, s 350eurovym platom a tak dalej, vedto poznate, nech idu niekam, a to som extremne slusny teraz )
3. neviem, neviem cim to je, ale mam pocit ako keby ludia chceli zbohatnut ihned, no to nie je mozne.. nerad zverim svoje zdravie niekomu, kto si mozno povie "ale co, ved dam sliepkam trochu toho a toho, nikto si to nevsimne" (ale mozno ano, hygiena atd, ale ide mi o to, ze) - ze co ak pojdem za susedom a on mi do oci uprimne povie "nepodrazim ta, toto je moj tovar" a co ak pojde do madarska kupit za lacny forint nejake kura a povie ze bolo jeho? (iste, toto sa stane v kazdom narode, no nechcem zbytocne rozputat flamewar)

Proste ta dovera sa velmi tazko ziskava plus chce to "ferovy obchod" tj. neryzovat na zakaznikovy, proste mu dat to co mu patri, a ten zakazni ksa vrati a na oplatku on da to co patri farmarovi...

lenze u nas sa zda takto:
okaslem ho vo velkom raz, odide, nevadi, okaslem dalsieho, okaslem 1000 a zacnem znovu na opacnej strane republiky.

a z toho mi je zle..


EDIT2
spat k teme, v rakusku kupujem napr ovocie, rozne bezlepkove veci, co u nas tazko dostat, resp. cestoviny bezlepkove, zubnu hygeniu (lacnejsie o 10-20% a mozno aj kvalitnejsie, asi ako minule pracie prasky), odmietam platit retazcom viac za nic - co som pocul, presne takuto povahu ma aj nemec, ci rakusan.. lenze "bezny" slovak v strede sa von tazko dostane.. a to je problem nas, nemam velmi na vyber, malokto si moze povedat "ok fajn, najdem si iny obchod" lebo aj ten benzim mame najdrahsi ...

pri spare je teraz cena cca 1.33eur liter za benzin, no nekup to

ale stale mi to trha srdce, ako rad by som si vyvesil vlaku na balkon... ale ked vidim politikov prejde ma chut.. aj tak by som ich najradsej vystval na sibir a potom tu vlajku vyvesil... grrrr fakt GRRRR
Naposledy upravil SamuelSK : 05.01.12 at 23:45
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zavarenie masa na takú dobu si konzultuj nejakým "profikom" či sa na to kuracina vôbec hodí.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
No to som sa pytal ludi co uz maju nejake tie roky odzavarane
A povedali ze je to OK, lenze.. je to znacne jemne masko, cize mozno sa moze "rozpadat" ale tak toto si este overim..

Ale zas nechcem bravcove, lebo predsa len to nie je az take zdrave maso (aspon lekarka mi to obmedzila, resp. idealne vobec)

Tak zostava uz len kura mozno este kralik, kacica, a hlavne morka, ale as morka nebude ako kura ?

EDIT:
pravdepodobne to skonzumujem skor, lenze ide o to, ze ak nie, tak aby som to nemusel vyhodit, proste skladovat to v nizkej teplote, mimo slnka, atd.. Niekto mi povedal ze to vydrzi vecne ale neviem no..oficialna max 1 rok (co je fajn ked si tak veznem, klasicka 1 sezona) ale neoficialne max 2 roky, co je super, ked si vezmem.. cim viac, tym lepsie ale to uz su skor paranoidne dovody
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

SamuelSK Pozri príspevok
No to som sa pytal ludi co uz maju nejake tie roky odzavarane
A povedali ze je to OK, lenze.. je to znacne jemne masko, cize mozno sa moze "rozpadat" ale tak toto si este overim..

Ale zas nechcem bravcove, lebo predsa len to nie je az take zdrave maso (aspon lekarka mi to obmedzila, resp. idealne vobec)

Tak zostava uz len kura mozno este kralik, kacica, a hlavne morka, ale as morka nebude ako kura ?

EDIT:
pravdepodobne to skonzumujem skor, lenze ide o to, ze ak nie, tak aby som to nemusel vyhodit, proste skladovat to v nizkej teplote, mimo slnka, atd.. Niekto mi povedal ze to vydrzi vecne ale neviem no..oficialna max 1 rok (co je fajn ked si tak veznem, klasicka 1 sezona) ale neoficialne max 2 roky, co je super, ked si vezmem.. cim viac, tym lepsie ale to uz su skor paranoidne dovody
nechcem ti do toho kecať, ale hovädzina je určite lepšia ako kuracina.
moj chlap momentálne robí kuchára v De reštika dosť drahá jediné mäso ktoré nevaria vôbec je kuracie. okrem to všetko.
áno to som mala na mysli, že je jemné a budeš mať z toho kašu.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
To je zaujimava stranka, kupoval odtial niekto ?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Samuel daj si urobiť test vhodnosti potravín a budeš prekvapený výsledkom. Ja som bola pred dvoma rokmi a prestala som kuracinu jesť.
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Preco, ako ten test dopadol ?
Myslis tym, ze je tazke najst kvalitny zdroj, alebo si "nekompatibilna" s kuracinou?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pre väčšinu z nás je nevhodná, ale nikto ti to nepovie, lebo skôr vychováš kurča ako kravu
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kukučka Pozri príspevok
pre väčšinu z nás je nevhodná, ale nikto ti to nepovie, lebo skôr vychováš kurča ako kravu
Keď zoberiem do úvahy paralelu napr. s domácim zajacom, tak je to v podstate rovnaké?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať