Zavrieť

Porady

Kde kupit kvalitne (zdraviu nezavadne) kuracie maso ?

Samuel
Caute,

Co poviete, kde to kupit?

Pozadujem:
1. maso zo zvierata, ktore nebolo davkovane ATB, hormonmi, a kadeakym humusom
2. zviera, ktore malo dostatok miesta na zivot, bolo s nim dostojne zaobchadzane
3. obchodnika, ktory nie je vychcany a nechce 500% zisku na kazdom kile masa

Kde toto najdem? Som ochotny cestovat aj nejaku tu vzdialenost a trochu si aj priplatit, no 30eur za 1 kilo kuracich prs nedam (pozdravujem bio obchod v aushite v BA), som zo zapadneho sr.

Naozaj ma uz nebavi konzumovat tie svinstva a to sa naozaj a skutocne extremne zdrzujem emocii v tomto case.

PS: maso jednoducho chcem, dakujem za pripadne rady prejst na vegetariansku stravu (mam alegie, cize toto naozaj nechcem vyhodit z jedalnicka je to aspon aka taka utecha v tomto mizernom zivote, a este ryby!)

Dakujem
Usporiadat
bigboi bigboi

bigboi je offline (nepripojený) bigboi

v prahe je takych obchodov s kvalitnym masom zopar..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Praha.....hmmm...dosť veľký pojem
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja by som chcela trosku uviest na spravnu mieru tie markety v at.hovoria tu mnohi ze Spar je najlepsi-suhlasim ze ozaj je tam iste kvalita,ale ta je aj inde a Spar je predrazeny.ja tam chodim fakt zriedka.Vo Viedni su aj bio obchody takze ja vyuzivam tie ale chcela by som podotknut,ze napr.Hofer,ktory je tu trochu zatracovany,je fakt dobry.samozrejme-nekupovat najlacnejsie smejdy ale bio kvalitu v prijatelnej cene.v at je istota ´ze ked to ma bio nalepku,musi to sediet.a neviem kde v Blave si videl kílo kuracich rs za 30 euro,ale to je nenormalne drahe.v at kupis cele kura-kilo vyjde na 7-8 eur-myslim to bio.a to je kurca.nie velke umelo ale dost velke na to aby bolo vidiet ze bolo stastne.aj ked aj obycajne kurence su zltkave,bio sa nevyrovnaju.take bio kura tu vyjde na tych 12-16 eur,podla velkosti.rovnako hovädzinu zozenies v kazdom markete a ine vyrobky.rakusania teraz velmi kupuju tieto bio produkty takze uz nie su len specializovane predajne,kde je to vzdy trochu drahsie,ale najdes tento tovar uz aj vo vsetkych marketoch.ja pobeham vsetky obchody,nemam vytyceny ktory je najlepsi.v kazdom najdes nieco ine za inu cenu-treba sa v tom orientovat.ja uz mam tie ceny v malicku tak si to viem porovnat.a dost casto sa stane a to,z v bio markte kupim lacnejsie ako normalnom markete :-)treba par krat skusit a najdes si ten svoj kutik,kde budes chodit.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

osky
ja by som chcela trosku uviest na spravnu mieru tie markety v at.hovoria tu mnohi ze Spar je najlepsi-suhlasim ze ozaj je tam iste kvalita,ale ta je aj inde a Spar je predrazeny.ja tam chodim fakt zriedka.Vo Viedni su aj bio obchody takze ja vyuzivam tie ale chcela by som podotknut,ze napr.Hofer,ktory je tu trochu zatracovany,je fakt dobry.samozrejme-nekupovat najlacnejsie smejdy ale bio kvalitu v prijatelnej cene.v at je istota ´ze ked to ma bio nalepku,musi to sediet.a neviem kde v Blave si videl kílo kuracich rs za 30 euro,ale to je nenormalne drahe.v at kupis cele kura-kilo vyjde na 7-8 eur-myslim to bio.a to je kurca.nie velke umelo ale dost velke na to aby bolo vidiet ze bolo stastneako vyzerá šťastné kura .aj ked aj obycajne kurence su zltkave,bio sa nevyrovnaju.take bio kura tu vyjde na tych 12-16 eur,podla velkosti.rovnako hovädzinu zozenies v kazdom markete a ine vyrobky.rakusania teraz velmi kupuju tieto bio produkty takze uz nie su len specializovane predajne,kde je to vzdy trochu drahsie,ale najdes tento tovar uz aj vo vsetkych marketoch.ja pobeham vsetky obchody,nemam vytyceny ktory je najlepsi.v kazdom najdes nieco ine za inu cenu-treba sa v tom orientovat.ja uz mam tie ceny v malicku tak si to viem porovnat.a dost casto sa stane a to,z v bio markte kupim lacnejsie ako normalnom markete :-)treba par krat skusit a najdes si ten svoj kutik,kde budes chodit.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

:-) ok nachytala i ma.ale ved ja som myslela stastne-volne chovane,nevypasene na hormonoch....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

osky
:-) ok nachytala i ma.ale ved ja som myslela stastne-volne chovane,nevypasene na hormonoch....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky
v markete a ine vyrobky.rakusania teraz velmi kupuju
...hm ....spomína sa tu Praha , Viedeň .....

Keby ste vedeli , že aké fajnoty sú v Miláne ,Benátkach , Istanbule , Pekingu ...
Ja som síce nekoštoval , ale dcéra vravela ...po návrate domov nechce kuracinu ani vidieť ....

Pre tých , ktorí nemajú pochop pre moje poznámky , tak pre upresneie dávam - preložím do zrozumiteľnej reči .

Je o hovne debata na takúto tému , že v bližšom alebo vzdialenejšom zahraničí je k didpozícii a tým pádom aj kupuje tie produkty .
Takúto možnosť nemá každý alebo sa to neoplatí ....
Nespomínam ani tú skutočnosť , že ak je kvalitný bio produkt ( všeobecne ) na Slovensku drahý , tak vtom zahraničí je tá cena ešte vyššia ....

Capisci ????
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Budem sice mimo temy.....ale Buchi som na tom ako tvoje dietko....nemozem kuracinu ani vidieť .....a to mam doma len At,alebo domacu....je pravda ze ta At nie je taka naspidovana na mega kura....a farbu ma krajsiu....ale aj tak mi nechuti.....presedlala som na hovadzinu a br.panenku....pri mojom mini mnozstve konzumacie masa nic zrujnujuce......v At- čku do Spar-u nechodim zbytocne drahy...overene veci si kupim v Lidl,maso maju cerstve....aj ked je drahsie....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Juraj ale ja som reagovala na predosle prispevky a neslo sa ani do axtremu-naozaj ludia na pohgranici chodia do at nakupovat,takze to nie je tak nerealne.samozrejme ze sme nehovorili o moznosti pre cele sk.a co sa tych cien tyka-to neni pravda.v at je vela veci lacnejsich ako u nas a este aj kvalitnych.plati to aj o bio produktoch-v marketoch vyjdu lacnejsie ako u nas v specializovanych bio obchodoch.jasne ze ak pojdes do bio obchodu v at,tak iste cena prekroci aj tu na sk v bio obchode-väcsinou...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky
Juraj ale ja som reagovala na predosle prispevky
Moju reakciu neber osobne ...
Tvoj príspevok som vzal ako len príklad....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

juraj ved ja viem-ja som reagovala vseobecne.nie osobne.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja pri varení používam hodne korenia,takže mi je to uplne jedno aké a odkiaľ je kuracie maso,ale čo sa týka kuracieho jednoznačne preferujem sliepku, maso zo sliepky má lepšiu chuť a aj polievka je výraznejšia.
0 0
viktoria265 viktoria265

viktoria265 je offline (nepripojený) viktoria265

Ak by mal niekto záujem o kvalitné kuracie mäso (bio), tak momentálne robíme objednávky na september. Ponúkame kvalitné bio mäso z brojlerových kurčiat. Sú kŕmené výhradne prírodným nezávadným krmivom,kupovaným a vyrábaným doma doplňovaným o potrebné vitamíny a minerálne látky pre lepší rast BEZ ANTIBIOTÍK a akýchkoľvek iných liečiv.Zároveň majú kuratá k dispozícii výbeh s čerstvou trávou kde sa môžu napásť a vybehať. Preto majú aj viac svaloviny a mäso je o niečo tuhšie ako z obchodu. Doba chovu u nás je dva krát dlhšia ako zvyčajne.
cena: 2,90/kg
kontakt: 0902 725 632
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
viktoria265
Ak by mal niekto záujem o kvalitné kuracie mäso (bio), tak momentálne robíme objednávky na september. Ponúkame kvalitné bio mäso z brojlerových kurčiat. Sú kŕmené výhradne prírodným nezávadným krmivom,kupovaným a vyrábaným doma doplňovaným o potrebné vitamíny a minerálne látky pre lepší rast BEZ ANTIBIOTÍK a akýchkoľvek iných liečiv.Zároveň majú kuratá k dispozícii výbeh s čerstvou trávou kde sa môžu napásť a vybehať. Preto majú aj viac svaloviny a mäso je o niečo tuhšie ako z obchodu. Doba chovu u nás je dva krát dlhšia ako zvyčajne.
cena: 2,90/kg
kontakt: 0902 725 632
z akeho si regionu?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať