Zavrieť

Porady

Môžem podať trestné oznámenie za podvod cez internet?

Dobrý deň,
objednala som si topánky cez internet. Na obrázku, ktorý predajca uvádzal vyzerali fantasticky. Zaplatila som za nich nemalú sumu a prišli mi ošúchané, kamienky opadané a celkovo sú poškodené, nenositeľné a navyše, predajca ma oklamal aj vo veľkosti, sú mi malé. Nehovoriac o tom, že prišli 2 týždne po termíne dodania, ktorý predajca uvádzal. Chcela som ich seriózne spätne vrátiť a dostať späť peniaze, no predajca to odmietol.
Viem, že do 30 dní možno vrátiť tovar, no my sme žiadnu zmluvu predtým neuzatvorili. Alebo stačí ako doklad o uzatvorení zmluvy len neformálne písanie cez mail?
Prosím, poraďte mi.
arizona to si kupovala v eshope, ci cez nejaky bazar?
pals Cez bazar
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    možno sa mýlim, ale asi si to kupovala cez inzerát. Keby to bolo cez e-shop, máš doklad, a môžeš vrátiť tovar do 7 dní od prevzatia. Nuž, to je riziko kupovania vecí na inzerát... Nájdu sa rôzni šmejdi, ktorí využijú slabé miesta.

    MorbiDeath je offline (nepripojený) MorbiDeath

    MorbiDeath
    Obávam sa, že "neformálne písanie" nie je dostatočným dôkazom ani dokladom na to, aby ste mohla podať trestné oznámenie. Teda skúsiť to môžte, avšak budete potrebovať aj riadne potvrdenie o kúpe tovaru, prípadne kúpno-predajnú zmluvu. V opačnom prípade neuspejete.
    pals 79€ + postovne

    Môžem podať trestné oznámenie za podvod cez internet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.