Zavrieť

Porady

niekto mi zoral pole a neviem kto

poprosil by som skusenejsich poradakov

v skratke skusim opisat o co ide

mam chalupu na vidieku ma oploteny pozemok okolo domu a neoplotene pole taky sliz ktory je pokracovanim pozemku cca 15a
susedia to maju tak isto
na chalupu chodim na vikend cize ju nemam na trvale byvanie

o tom ze je to moje pole nie je pochyb som s manzelkou 100% vlastnik
vid kataster
a tiez je jasne ze toto pole patri k tomu domu.

minuly tyzden pozriem a niekto mi zoral pole
co ma potesilo pretoze tam rastla burina pytal som sa susedov ci o tom nieco nevedia - ale kazdy ma svoje a o dalsie nema zaujem

ked to niekto zoral predpokladam ze tam bude nieco siat co by mi tiez nevadilo akurat slusnost kaze spytat sa
neprajem si aby tam niekto svojvolne nieco sadil
mam podat tresne oznamenie na neznameho 'pachatela' ?
resp. ako by som mal postupovat aby som vobec zistil kto to bol ?

chodit po dedine a robit detektiva sa mi nepaci

dakujem
Usporiadat
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Teraz neviem, či sa tešíš alebo sťažuješ. Ak pooral a nechá tak - dobre. Ak pooral a má ďalej niečo v pláne tak - uvidíš. Každopádne, ak ti niekto pooral ladom ležiacu roľu, tak ťa obohatil o službu, ktorú si nemusel platiť
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Ja sa spytam a to pole je este vase ? Overte si aktualny vypis z katastra, mozno to uz nejaky dobrak z dediny vydrzal pred 10timi rokmi a teraz si ide posadit. Zoral len Vasu rolu, alebo je tych roli viacej ?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Možno Ti ho niekto pooral iba preto, že bolo zarastené burinou. Ak majú ľudia okolo nejaké obhospodarované záhrady, burina z takéhoto zanedbaného pozemku vie narobiť riadne zlo.
Buď rád, že to riešili takto, mohli to riešiť aj udaním na OÚ. (debaty o zaburinených pozemkoch a § nájdeš aj tu na porade.

Podávať trestné oznámenie? Asi je to zbytočné, ak nedokážeš, že ti vznikla nejaká škoda.

Ak si to políčko niekto nachystal na sadenie- to už je niečo iné. Uvidíš, kto si ho prisvojil.Potom to môžeš riešiť...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Attila,ospravedlňujem sa dopredu,že zareagujem -ale je také príslovie-"kto orie moje pole, šetrí moj pluh"
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

počkaj si až zaseje, no a potom zožneš úrodu
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ak ti to vadi, tak ja by som na hranicu pozemku umiestnil tabulky "Sukromny pozemok - nevstupovat".

Je dost mozne, ze islo o nejky omyl.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
invest Pozri príspevok
počkaj si až zaseje, no a potom zožneš úrodu
Len aby potom nebolo :

" Kto seje vietor , zožne búrku ..."
0 0
jozefsk jozefsk

jozefsk je offline (nepripojený) jozefsk

... označ tabuľkou a na jar zasej ! Nezabudni poďakovať .

Ale nie vážne , je to veľmi zvláštna situácia .Nepomôže nič,len sa pýtať ľudí v okolí .
Nemôžu byť ľahostajní ,keďže nabudúce sa to môže stať aj u nich.
Naposledy upravil jozefsk : 03.09.09 at 11:12 Dôvod: doplnenie
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...v nemenovanej obci zase jeden dobrák pooral futbalové ihrisko. To musela byť paráda pred zápasom.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
S tou tabulou je dobry napad. Text by mohol zniet aj podobne:
"Sukromny pozemok! Moznost dohody o pouzivani alebo dlhodobeho prenajmu, kontaktujte majitela: a kontakt". Ten kto bude mat zaujem alebo uz ma zaujem sa ozve a ty budes mat svoj pozemok bez toho aby si sa musel on starat.
My mame velky pozemok kdesi daleko od nas, volne si ho tam chodi niekto kosit, nevieme kto, ale sme mu vdacni.
A cez Google maps vieme ako casto
0 0
Pietro1785 Pietro1785

Pietro1785 je offline (nepripojený) Pietro1785

ajale Pozri príspevok
S tou tabulou je dobry napad. Text by mohol zniet aj podobne:
"Sukromny pozemok! Moznost dohody o pouzivani alebo dlhodobeho prenajmu, kontaktujte majitela: a kontakt". Ten kto bude mat zaujem alebo uz ma zaujem sa ozve a ty budes mat svoj pozemok bez toho aby si sa musel on starat.
My mame velky pozemok kdesi daleko od nas, volne si ho tam chodi niekto kosit, nevieme kto, ale sme mu vdacni.
A cez Google maps vieme ako casto
Myslim ze maps.google sa tak casto neaktualizuju aby sa dalo kontrolovat ci tam niekto kosi alebo nie. Su tam aj niekolkorocne zabery...
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Pietro1785 Pozri príspevok
Myslim ze maps.google sa tak casto neaktualizuju aby sa dalo kontrolovat ci tam niekto kosi alebo nie. Su tam aj niekolkorocne zabery...
Ale na záberoch s google maps má ten pozemok stále pokosený, aj keď má snímok niekoľko rokov. Dokonca aj v zime vidno ako je pekne pokosený No koho by netešilo si to stále pozrieť ako je to pokosené
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Pietro1785 Pozri príspevok
Myslim ze maps.google sa tak casto neaktualizuju aby sa dalo kontrolovat ci tam niekto kosi alebo nie. Su tam aj niekolkorocne zabery...
samozrejme, ze nie su snimane casto, ale su urcite snimane aspon dvakrat do roka, v zime vidno zasnezeny pozemok, na jar zablateny, na leto cely zeleny. Tmavsia cast travniku je ta, ktora je nepokosena. mam to overene. Nam to inac staci, skor sledujeme, ci sa tam nezacali nejake aktivity, ci nahodou si tam niekto nepristavil nieco.
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

ajale Pozri príspevok
samozrejme, ze nie su snimane casto, ale su urcite snimane aspon dvakrat do roka, v zime vidno zasnezeny pozemok, na jar zablateny, na leto cely zeleny. Tmavsia cast travniku je ta, ktora je nepokosena. mam to overene. Nam to inac staci, skor sledujeme, ci sa tam nezacali nejake aktivity, ci nahodou si tam niekto nepristavil nieco.
Vieš čo je zvláštne? Že supermarket, čo stojí už 2 roky ja na google maps vidím ako trávnatú plochu
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Ja som si práve pozeral našu chalupu a je na nej ešte strecha, ktorú sme pred tromi rokmi menili. Asi čerstvá aktualizácia.

Inak, ak zistíš, kto ti tak ochotne pooral, pošli ho aj ku mne. Na jeseň býva problém so zimnou orbou.
0 0
atilla atilla

atilla je offline (nepripojený) atilla

no zajtra tam idem dufam ze to postriekali proti burine a zahladili pripadne zasadili datelinu

pole nepouzivam ak by niekto prisiel prenajmem mu ho za 0e
ale dost mi vadi ze sa nejaky dedinsky svako rozhodne ze si zorie cudzie pole

mate aj nejaky napad ako to riesit cez policiu ?
co ak tam nasadi marihuanu ))))
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Atilla, dnes sa uz marihuana pestuje v lesiku a policia o tom vie, tak klud
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

Aby Ti neprišla výzva na úhradu faktúry za odstránenie buriny na neudržiavanej parcele(tj. neplnenie si vlastnickych povinností))))....na základe obecného uznesenia zo dna xx.xx...alebo sa skus informovať na miestnom JRD...možno zistíš, že tam máš nevyzdvihnutý naturálny nájom za 12 rokov za uživanie toho pola, čo nikto nepoužival....))...teda v tom lepšom prípade
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Podľa mňa to bol len obyčajný omyl.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

atilla Pozri príspevok
no zajtra tam idem dufam ze to postriekali proti burine a zahladili pripadne zasadili datelinu

pole nepouzivam ak by niekto prisiel prenajmem mu ho za 0e
ale dost mi vadi ze sa nejaky dedinsky svako rozhodne ze si zorie cudzie pole

mate aj nejaky napad ako to riesit cez policiu ?
co ak tam nasadi marihuanu ))))
Attila, čo máš stále s tou políciou? Ja to vidím tak, že buď to niekto pooral kôli tej burine, čo máš na pozemku, alebo chce pôdu využívať, ale keďže tam chodíš sporadicky a nemal sa Ťa ako spýtať tak to zoral, lebo už bolo treba.
Tiež som mal takýto prípad. Prestali sme pestovať obilie na 1,2ha poli. Rok to stálo a po roku na naše prekvapenie pole niekto pooral. Keďže sme tam chodili iba pár krát v roku, tak sa nemal ako s nami dohodnúť. Potom prišiel za nami že koľko chcem za prenájom, tak som mu povedal nech peňaženku schová a vytiahne tú hruškovicu čo nosieva za sedadlom v traktore. Dve vrecká obilia mám každý rok+udržiavaný pozemok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať