Zavrieť

Porady

niekto mi zoral pole a neviem kto

poprosil by som skusenejsich poradakov

v skratke skusim opisat o co ide

mam chalupu na vidieku ma oploteny pozemok okolo domu a neoplotene pole taky sliz ktory je pokracovanim pozemku cca 15a
susedia to maju tak isto
na chalupu chodim na vikend cize ju nemam na trvale byvanie

o tom ze je to moje pole nie je pochyb som s manzelkou 100% vlastnik
vid kataster
a tiez je jasne ze toto pole patri k tomu domu.

minuly tyzden pozriem a niekto mi zoral pole
co ma potesilo pretoze tam rastla burina pytal som sa susedov ci o tom nieco nevedia - ale kazdy ma svoje a o dalsie nema zaujem

ked to niekto zoral predpokladam ze tam bude nieco siat co by mi tiez nevadilo akurat slusnost kaze spytat sa
neprajem si aby tam niekto svojvolne nieco sadil
mam podat tresne oznamenie na neznameho 'pachatela' ?
resp. ako by som mal postupovat aby som vobec zistil kto to bol ?

chodit po dedine a robit detektiva sa mi nepaci

dakujem
Usporiadat
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
No, nie každý je pracovitý dobrák. Treba skutočne zistiť, kto má o pole záujem. Ako už bolo spomenuté, skontrolovať stav na LV. Keďže to pole je dlhodobo nevyužívané, mal záujemca o pole čas kontaktovať vlastníka. Lebo zákon o vydržaní aj pôdy, ktorá má vlastníka na LV platí, a kto už si pamätá, koľko rokov to "nový majiteľ užíva"...keď si susedia nevšimli, kto pole pooral. Trestné oznámenie v súčasnosti nemáš prečo podať. Škodu ti nikto nespôsobil. Práve naopak, ak sa nestaráš o kosenie toho poľa aspoň raz do roka, môžu sa susedia pozemkov sťažovať na teba. Len neverím, že niekto to spravil za teba týmto spôsobom. Ak chce niekto užívať to pole, spíš nájomnú zmluvu, ale nie na viac, ako päť rokov. Nájomníkovi môžeš v zmluve prisľúbiť, že ak po piatich rokoch budeš pôdu dávať naďalej do prenájmu, on má prednosť.
0 0
atilla atilla

atilla je offline (nepripojený) atilla

po kratkej detektivnej praci usudzujem ze to bol sused o 3 domy dalej - vsimol som si na jeho dvore traktor

ohladom tej buriny - tiez sa divim ze sa na nu nikto nestazuje
ale minuly rok tam rastlo obilie tento uz len burina
0 0
brunop brunop

brunop je offline (nepripojený) brunop

atilla Pozri príspevok
po kratkej detektivnej praci usudzujem ze to bol sused o 3 domy dalej - vsimol som si na jeho dvore traktor

ohladom tej buriny - tiez sa divim ze sa na nu nikto nestazuje
ale minuly rok tam rastlo obilie tento uz len burina
Nooo ty teda budes detektiv. Vsimnut si na dedine u niekoho doma traktor, tak to je teda stopa ako hrom. Nic v zlom, len ma to pobavilo. Prajem pekny den )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať