Zavrieť

Porady

faktura za soft + balne

Mam fakutru z USA ktora obsahuje 3ks rozneho softwaru + postovne za cely balik. Mam postovne priratat k softwaru do obstaravacej ceny kazdeho softu 33% podielom, alebo ho mam dat do rezie. A co JCD mam to riesit tak isto ?

Dakujem za radu.

Peknu nedelu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    blender
    Mam fakutru z USA ktora obsahuje 3ks rozneho softwaru + postovne za cely balik. Mam postovne priratat k softwaru do obstaravacej ceny kazdeho softu 33% podielom, alebo ho mam dat do rezie. A co JCD mam to riesit tak isto ?
    Obstarávacou cenou sa oceňuje v zmysle § 25 ods. 1 písm. a) bod 5. ZÚ aj nehmotný majetok mimo majetku vytvoreného vlastnou činnosťou. Obstarávacia cena je v zmysle § 25 ods. 4 prísm. a) ZÚ cena, za ktorú sa majetok obstaral vrátane nákladov súvisiacich s jeho obstaraním.
    Podľa môjho názoru ak hodnota jednotlivého softvéru (vrátane pomernej časti nákladov súvisiacich s obstaraním) bude vyššia ako limit pre jeho zaradenie do odpisovaného majetku (alebo ak ho chceš odpisovať aj pri cene nižšej ako 50 tis.), je treba poštovné a JCD rozpočítať. Na tretiny vtedy, ak je hodnota každého softu rovnaká. Ak nie, ja by som to rozpočítal v takom pomere, v akom je podiel jednotlivého softu z celkovej ceny software. (Spôsob rozúčtovania nákladov na obstaranie by mal byť uvedený v internej smernici).
    Ak z ceny softu nevyplynie potreba jeho odpisovania, poštovné a JCD by som ponechal v réžii, keďže tam sa zaúčtuje aj soft nespĺňajúci limit pre zaradenie do odpisovaného majetku (predpokladám, že účtuješ v JU)

    blender je offline (nepripojený) blender

    blender
    Dakujem za radu. Len este taka mala uvaha: Ak dam JCD a postovne do rezie, neskresluje to potom hodnotu majetku, ktory zaradim do drobneho majetku? Nemala by som to radsej priratat do obstaravacej ceny kazdeho drobneho majetku a teda zauctovat JCD a postovne ako vydaj za drobny majetok?

    faktura za soft + balne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.