Zavrieť

Porady

ako podat odpor voci platobnemu rozkazu ak som rucitel

chcem sa opytat ako mam napisat odpor voci platobnemu rozkazu ak som rucitel a dlznici si este neprevzali platobny rozkaz?mne uz plynie lehota 15dni na podanie odporu,to znamena,ze ak to nestihnem tak sa stane platobny rozkaz pravoplatny a vykonatelny,ale ako mam uviest do toho odporu,ze chcem aby najprv boli kontaktovani dlznici a co ked nie su udaje ako je dlzna suma ci vyska urokov z omeskania pravdive,ale ja nemam pristup si to zistit,kedze nie som v kontakte s dlznikmi ani nemam pristup k dokumentom o uhradach a podobne?Ako to mam tam uviest?Prosim poradte mi,mam uz len par dni na zbuchanie toho odporu,inak som v haji.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ty sa neobzeraj na ostatných. Ak podáš odpor, zaplatíš kolky vec sa presunie do občiansko-právneho konania a na pojednávaní môžeš si povedať do zápisnice čo chceš. Teraz je najdôležitejšie podať ten odpor a nezmeškať lehotu ktorú ti súd určil.

    Ak chceš vedieť viac, máš možnosť objednať sa na nahliadnutie do spisu, pofotiť si odtiaľ dokumenty a tak sa dozvedieť viac.

    Ak ti naozaj už tak horí lehota na podanie odporu, stačí ak napíšeš do textu to čo si napísal teraz do zadania. Odpor môžeš podať aj e-mailom, ale do troch dní to isté musíš podať aj poštou alebo osobne zaniesť na podateľňu súdu. Po zaplatení kolkov súd doplní čo považuje za potrebné a bude pojednávanie.

    ako podat odpor voci platobnemu rozkazu ak som rucitel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.