Zavrieť

Porady

Odpor voči platobnému rozkazu, dokazovanie

Dobrý deň, chcel by som poradiť, nemenovaná firma vymáha od mojej manželky nezaplatené peniaze za faktúry, prišiel nám platobný rozkaz voči ktorému sme podali odpor, pretože manželka so žalujúcou firmou žiadne faktúry nepodpisovala. Teraz nám prišlo rozhodnutie aby sme sa ešte pred súdnym konaním pokúsili s firmou dohodnúť a aby sme poslali dôkazy na základe ktorých sme podali odpor. My však nemáme žiadne dôkazy pretože manželka keď nepodpisovala žiadne faktúry nemá ani žiadny doklad ktorý by sa mohla brániť. Mohli by ste nám poradiť ako sa máme brániť? Za akúkoľvek odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    za čo je ta faktura?
    A faktura sa nepodpisuje, ona sa vystavuje na zaklade nejakej zmluvy

    Marek1980 je offline (nepripojený) Marek1980

    Marek1980
    Nie je povinný súd prešetriť pravosť podpisu? Ako je možné že človek prítomný za firmu pri podpise faktúr dopustil, aby faktúry podpísala neoprávnená osoba? Je možné, aby súd vzal do úvahy faktúry, ktoré podpísala iná osoba ako moja manželka a bola za to potrestaná? Veď by to mohlo byť falšovanie dokladov

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Marek1980 Pozri príspevok
    Pardon samozrejme, že ide o podpis na zmluve o dodaní materiálu
    to podpisovala pre seba ako sukromnu osobu alebo ako zamestnanec firmy

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    aktaK Pozri príspevok
    marek pise, ze nic nepodpisovala... pravdepodobne je tam podpisany niekto iný?
    myslim "podpisovala" - Ak to bolo sa firmu, kde nemala pravo podpisovat take zmluvy - "napadnut platnost "

    ak ako FO ta by som si dala urobit posudok - grafologa

    Marek1980 je offline (nepripojený) Marek1980

    Marek1980
    Aby to bolo prehľadnejšie pokúsim sa to stručne zhrnúť. Manželka bola živnostníčka, na základe zmluvy o dodaní materiálu, kde je v mene mojej manželky podpísaný niekto cudzí bola vystavená faktúra, ktorej vyplatenie si teraz firma nárokuje u mojej manželky. Moja manželka nepodpisovala žiadne zmluvy ani prebratie a dodanie materiálu a ani žiadny materiál si neobjednávala.
    Je vôbec nejaká možnosť dostať sa k tým zmluvám a faktúram, aby sme vôbec vedeli o čo ide, alebo sa musíme spojiť s tou firmou.

    Marek1980 je offline (nepripojený) Marek1980

    Marek1980
    Dobrý deň, chcel by som poradiť, nemenovaná firma vymáha od mojej manželky nezaplatené peniaze za faktúry, prišiel nám platobný rozkaz voči ktorému sme podali odpor, pretože manželka so žalujúcou firmou žiadne faktúry nepodpisovala. Teraz nám prišlo rozhodnutie aby sme sa ešte pred súdnym konaním pokúsili s firmou dohodnúť a aby sme poslali dôkazy na základe ktorých sme podali odpor. My však nemáme žiadne dôkazy pretože manželka keď nepodpisovala žiadne faktúry nemá ani žiadny doklad ktorý by sa mohla brániť. Mohli by ste nám poradiť ako sa máme brániť? Za akúkoľvek odpoveď ďakujem

    Ospravedlnujem sa omylom som znicil predchadzajucu temu

    Marek1980 je offline (nepripojený) Marek1980

    Marek1980
    Aby to bolo prehľadnejšie pokúsim sa to stručne zhrnúť. Manželka bola živnostníčka, na základe zmluvy o objednaní materiálu, kde je v mene mojej manželky podpísaný niekto cudzí bola vystavená faktúra, ktorej vyplatenie si teraz firma nárokuje u mojej manželky. Moja manželka nepodpisovala žiadne zmluvy ani prebratie a dodanie materiálu a ani žiadny materiál si neobjednávala.
    Je vôbec nejaká možnosť dostať sa k tým zmluvám a faktúram, aby sme vôbec vedeli o čo ide, alebo sa musíme spojiť s tou firmou.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Marek1980 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som poradiť, nemenovaná firma vymáha od mojej manželky nezaplatené peniaze za faktúry, prišiel nám platobný rozkaz voči ktorému sme podali odpor, pretože manželka so žalujúcou firmou žiadne faktúry nepodpisovala. Teraz nám prišlo rozhodnutie aby sme sa ešte pred súdnym konaním pokúsili s firmou dohodnúť a aby sme poslali dôkazy na základe ktorých sme podali odpor. My však nemáme žiadne dôkazy pretože manželka keď nepodpisovala žiadne faktúry nemá ani žiadny doklad ktorý by sa mohla brániť. Mohli by ste nám poradiť ako sa máme brániť? Za akúkoľvek odpoveď ďakujem

    Ospravedlnujem sa omylom som znicil predchadzajucu temu
    Však bude pojednávanie, kde tá firma predloží ich dôkazy. K týmto dokumentom, na základe ktorých bol vystavený PL má tvoja manželka, ako účastník sporu, prístup. Stačí zájsť na príslušný súd a vypýtať si daný spis. Na súde môže do neho nahliadnuť a robiť si výpisky. Tam môže zistiť, čo všetko akože podpísala a na pojednávanie už môže prísť pripravená s tým, že žiadnu zmluvu s uvedenou firmou nepodpísala.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Marek1980 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som poradiť, nemenovaná firma vymáha od mojej manželky nezaplatené peniaze za faktúry, prišiel nám platobný rozkaz voči ktorému sme podali odpor, pretože manželka so žalujúcou firmou žiadne faktúry nepodpisovala. Teraz nám prišlo rozhodnutie aby sme sa ešte pred súdnym konaním pokúsili s firmou dohodnúť a aby sme poslali dôkazy na základe ktorých sme podali odpor. My však nemáme žiadne dôkazy pretože manželka keď nepodpisovala žiadne faktúry nemá ani žiadny doklad ktorý by sa mohla brániť. Mohli by ste nám poradiť ako sa máme brániť? Za akúkoľvek odpoveď ďakujem
    Keď existujú nejaké listinné dôkazy - účty o zaplatení, ktorými sa dá preukázať, že pohľadávka neexistuje, že bola zaplatená, len chybou nejakej účtovnej evidencie sa vec dostala až na súd, treba kópiu dokladu priložiť k odporu...

    Nemáš dôkaz , nemáš nič ...ani pravdu , aj keď by si ju mal ...
    Ale čo sudca , to aj rozsudok ...žiaľ ...
    Nemenovaná firma pravdepodobne dôkazy má ...inak by návrh na vydanie platobného príkazu nedala ...

    A je úplne jedno , či ich manželka podpisovala alebo nie ...dokazovanie o pravde je teraz na vašej strane ..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Marek1980 Pozri príspevok
    Nie je povinný súd prešetriť pravosť podpisu? Ako je možné že človek prítomný za firmu pri podpise faktúr dopustil, aby faktúry podpísala neoprávnená osoba? Je možné, aby súd vzal do úvahy faktúry, ktoré podpísala iná osoba ako moja manželka a bola za to potrestaná? Veď by to mohlo byť falšovanie dokladov
    Všetky podnety od Teba musia vyjsť...
    Iná osoba ???...to je už ale niečo iné , nie je jasné , nevyplýva zo zadania , čo a ako to vo firme máš poriešené .
    Marek1980 Pozri príspevok
    Pardon samozrejme, že ide o podpis na zmluve o dodaní materiálu
    Veď zmluva je niečo iné - podpísala manželka ...o.k.
    Ale ak niekto iný prevzal materiál / tovar.../ , to je predsa už niečo iné ...
    A to už ani nevravím o to , že firme je v podstate jedno , kto prevzal ...maximálne mohol od dotyčnej osoby pýtať občianku , zvykne sa .
    V tom lepšom prípade sa dáva aj splnomocnenie od vysielajúcej organizácie , ale to už je na vedúcom pracovníkovi / majiteľovi / ...firmy , organizácie ...

    Ako vravím , nič nevyriešiš ...pokiaľ nemáš relevantné dôkazy ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.