Zavrieť

Porady

Nástenný plynový kotol - porovnanie medzi nimi

Poznáte plynový kotol Vitopend 200 – VIESSMANN ? Je to kondenzačný? Manžel chce kúpiť tento typ, lejbo mu to odporučil predajca v maloobchode. Ževraj je to na 24 kW, a stojí cca 950-1000 €. Ja viem, že patrí medzi lacnejšie čo sa týka nástenných plynových kotlov, no pochybujem že je, podľa mňa ho ten obchodník chcel len nalákať na "obchod" nie? Viete mi v tomto poradiť ? Porovnať napr. s nástennými kotlami ATTACK ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Nie neodpovedal, lebo tento kotol môže byť vhdoný do milionárskej vilky s 800m2 a dobre zateplenej, alebo do starého väčšieho nezatepleného domu s deravými oknami. Ale čo je váš prípad nikto netuší. Kotol sa vyberá podľa tepelných strát domu a ostatných požiadaviek. Z brucha odpovedať ÁNO/NIE sa nedá. A ak to niekto povie bez znalosti situácie, je blbec.

    filipenkobs je offline (nepripojený) filipenkobs

    filipenkobs
    Ja tiež mám plán kupovať kotol na plyn so 60l zásobníkom WOLF CGW 20/120 , ak mi ho niekto nevybije z hlavy . Mám bungalow s obytnou plochou 115 m2, svetlá výška stropu je 2, 35 m , plastové okná dvojsklo, zatial nezateplený ale v buducnosti bude zrejme 10 cm EPS, strop 30 cm knauf. V týchto veciach som úplný lajik tak tiež príjmem akýkolvek názor na plynový kotol , čoho sa mám vyvarovať , podľa čoho vyberať a podobne ...
    TomasHC Aký je momenálne strop? Tade uteká najviac tepla... Ja mám stropy 2,70m a pri 2,34 by som asi dostal klaustrofóbiu.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    TomasHC Pozri príspevok
    Nie neodpovedal, lebo tento kotol môže byť vhdoný do milionárskej vilky s 800m2 a dobre zateplenej, alebo do starého väčšieho nezatepleného domu s deravými oknami. Ale čo je váš prípad nikto netuší. Kotol sa vyberá podľa tepelných strát domu a ostatných požiadaviek. Z brucha odpovedať ÁNO/NIE sa nedá. A ak to niekto povie bez znalosti situácie, je blbec.
    Može sa použiť aj kotol s mierne predimenzovaným výkonom je to vždy lepšie ako poddimenzovaný kotol,ktorý

    musí fungovať celú topnú sezónu "na plné gule",

    najdoležitejšia pri kurení kotlom je REGULÁCIA vytápania a samozrejme ochota osadenstva domu vydržať pri 21°C
    nemusí byť vždy "trenírkových" 26°C

    Nástenný plynový kotol - porovnanie medzi nimi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.