Zavrieť

Porady

Tlačivá ku mzde

ahoj. môžte mi, prosím, poradiť, aké všetky tlačivá a zostavy musím mať priložené pri mzde? tzn. - vypočítam mzdu: vypíšem tlačivo na sociálnu poisťovňu, zdravotnú poisťovňu a čo ešte?

A ešte jedna vec mi nie je na 100% jasná. v mzde mám vypočítanú daň, ktorá sa hlási daňovému úradu štvrťročne, ale zaplatiť ju mám hneď v tento mesiac?
ďakujem
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

kvietok
ahoj. môžte mi, prosím, poradiť, aké všetky tlačivá a zostavy musím mať priložené pri mzde? tzn. - vypočítam mzdu: vypíšem tlačivo na sociálnu poisťovňu, zdravotnú poisťovňu a čo ešte?

A ešte jedna vec mi nie je na 100% jasná. v mzde mám vypočítanú daň, ktorá sa hlási daňovému úradu štvrťročne, ale zaplatiť ju mám hneď v tento mesiac?
ďakujem
Ku mzde by si mal(a) mať priložené
- výkazy do poisťovní, ako píšeš,
- výplatné pásky,
- mzdovú rekapituláciu za mesiac.
Odvody do poisťovní a daň zo mzdy odvádzaš každý mesiac. Daňovému úradu predkladáš ku koncu každého štvrťroka Prehľad o zrazených preddavkoch.
To by bolo asi všetko.
0 0
m_miriam3 m_miriam3

m_miriam3 je offline (nepripojený) m_miriam3

Ano, daň by sa mala zaplatiť do 5 dní od zrazanie zo mzdy. (zákon 595/2003 Z.z. § 35 odst 6.

Miriam
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Kvietok, asi bude dobre ked si precitas §39 o dani z prijomv 595/2003 t.j úplné znenie+ novely posledna je 68/2005 - tam mas pekne vypisane vsetky povinnosti zamestnavatela, ktory je platitelom dane
tu ho mas prilozeny
Naposledy upravil Hanka : 16.06.05 at 10:55
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

A co v takom pripade, ak zamestnavatel ma zamestnanca, ktory je na ciastkovy pracovny pomer, treba tiez toto vsetko, aj ked preddavky na dan su nulove? Alebo su tam ine povinnosti?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

zuzubalu
A co v takom pripade, ak zamestnavatel ma zamestnanca, ktory je na ciastkovy pracovny pomer, treba tiez toto vsetko, aj ked preddavky na dan su nulove? Alebo su tam ine povinnosti?
Aj v tom prípade treba všetko. Aj Prehľad na DÚ s nulovou daňou.
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

Dakujem, Bea a mozes mi poradit este s jednou vecou? Software mi vypocital 0 odvod na IP, fatk je to 0, alebo mi treba vypocitat 3 percenta.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Tak ja si myslím, že by odvod mal byť 3 %. Neplatí sa len, keď ide o dôchodcov.
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

Takze to len soft robi zle. Ok dakujem za odpoved.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Keďže zamestnanec si môže uplatniť odpočítateľnú položku len u jedného zamestnávateľa, ako je to so zamestnancami, ktorí majú viac pracovných pomerov? Napr. dotyčný si uplatňuje odpočitateľnú položku u hlavného zamestnávateľa. Ak u mňa robí na dohodu, zrazím mu daň z jeho mzdy? Neviem, či som sa vyjadrila jasne...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Janka, z hrubej mzdy (odmeny) mu zrazíš 19% daň.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Paula
Janka, z hrubej mzdy (odmeny) mu zrazíš 19% daň.
Ach jaj. Zasa som niečo zle pochopila. Myslela som si, že daň sa platí štvrťročne. Začali sme zamestnávať v marci. Na konci mesiaca sme zaplatili daň, lebo bol koniec štvrťroka. Najbližšie sme chceli zaplatiť naraz za tri mesiace na konci júna. Takže zatiaľ za apríl a máj nie je zaplatené. Čo teraz?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Janka6685
Ach jaj. Zasa som niečo zle pochopila. Myslela som si, že daň sa platí štvrťročne. Začali sme zamestnávať v marci. Na konci mesiaca sme zaplatili daň, lebo bol koniec štvrťroka. Najbližšie sme chceli zaplatiť naraz za tri mesiace na konci júna. Takže zatiaľ za apríl a máj nie je zaplatené. Čo teraz?
Rýchlo zaplatiť. A odteraz hradiť daň na DU vtedy keď vyplácaš dohodu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

nemaj z toho hrôzu Janka, doplať teraz. Vo 1/4-ročnom prehľade uveď sumy podľa skutočnosti..... pekne sa ti to vyrovná. Penále sa zvykne počítať vtedy, keď sú nedoplatky k 31.3. aktuálneho roka za predchádzajúci kalendárny rok.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Neviem, ale na DÚ, keď sme sa boli prihlasovať, nám pani povedala, že máme zaplatiť štvrťročne. Konkrétne sme sa pýtali: "Zaplatíme teraz v marci/2005 a potom až koncom júna/2005?" Odpoveď znela: "Áno." Alebo sa nejako menil zákon a nezaregistrovala som to?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nie Janka, nezmenil sa zákon, daň zo závislej činnosti sa vždy platila mesačne.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ondrejvla
Nie Janka, nezmenil sa zákon, daň zo závislej činnosti sa vždy platila mesačne.
Ako to, že nám na DÚ povedali niečo iné? Ja som z toho jeleň
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak vyšlo Janka, naďabila si na nesprávnu pani.... a možno to bola len brigádnička, zákonov neznalá..... nestresuj sa, doplať a budeš kľudne spať. Pekný večer ti prajem
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Paula
Tak vyšlo Janka, naďabila si na nesprávnu pani.... a možno to bola len brigádnička, zákonov neznalá..... nestresuj sa, doplať a budeš kľudne spať. Pekný večer ti prajem
Tá pani podľa mňa nebola brigádnička a keď to hovorila, boli v kancelárii ešte okrem nej dve pracovníčky. Ani jedna ju neopravila. Aj tak pôjdem na úrad a spýtam sa, či nebudem nejako postihovaná. Však uvidíme
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ľudkovia, a ako robíte tú rekapituláciu? Nemáte na to nejaký formulár? Ď.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

maturantka
Ľudkovia, a ako robíte tú rekapituláciu? Nemáte na to nejaký formulár? Ď.
Neviem či robíš v nejakom softe, ale napr. Olymp Ti vytlačí rekapitlácie od výmyslu sveta, aké potrebuješ. Až robíš ručne, možno by ako rekapitulácia postačila výplatnica = tá velká plachta, kde je všetko.
Pekný večer želám...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať