Zavrieť

Porady

vyplnenie dańového priznania

vie mi niekto povedať, v daňovom priznaní právnických osôb kolonka vypracoval, môže sa sem podpísať napr. konateľ? Nevypĺňa sa len v prípade, ak priznanie urobí daňový poradca?
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Čo sa týka mňa, tak ja tam uvádzam samú seba a svoje číslo, v prípade, že by daňováčka niečo potrebovala...konateľ niekedy nemusí rozumieť veciam a číslam, ktoré sú tam vypísané.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Alena Šimová Pozri príspevok
vie mi niekto povedať, v daňovom priznaní právnických osôb kolonka vypracoval, môže sa sem podpísať napr. konateľ? Nevypĺňa sa len v prípade, ak priznanie urobí daňový poradca?
Vypracoval - dávam svoje meno a kontakt na seba , ale za firmu podpisuje ekonóm
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Chcela by som sa Vas opytat na danove priznanie z PO vyplnenie:
do ktorej kolonky sa vyplna ked nam nezaplatili FA(pohladavka)3263,68euro., a este jedna do ktorej kolonky ide leasing 474???
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Toto sa v DP neuvádza, tieto údaje sú súčasťou Súvahy.
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

jej dakujem za rychlost, a mozem sa opytat este na peniaze na ceste 261??? a tovr na sklade 131??
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

kornelia2 Pozri príspevok
jej dakujem za rychlost, a mozem sa opytat este na peniaze na ceste 261??? a tovr na sklade 131??
peniaze na ceste a tovar na sklade sa vyplňujú tiež v súvahe
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

kornelia2 Pozri príspevok
jej dakujem za rychlost, a mozem sa opytat este na peniaze na ceste 261??? a tovr na sklade 131??
Aj to je v súvahe.

V DP uvádzaš len hosp. výsledok z výsledovky a následne pripočitateľné s odpočítateľné položky, až sa dopracuješ k základu dane. Jediný údaj, ktorý sa v DP čerpá zo súvahy, je suma uhradených preddavkov na daň.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

a len do plním do výkazu ziskov a strát uvádzaš triedy 5.. a 6..
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

na riadku 250 by sa mala uviesť suma daňových odpisov, ktorá je vyššia ako účtovné?
čiže, ak sme kúpili dodávku v júli, účtovné odpisy účtujem za 6 mesiacov ale daňové za celý rok a rozdiel sumy uvádzam na riadku 250, čiže mi zvýšia stratu?
prosím Vás, kde by som našla, lopatisticky napísané, čo do ktorého riadku DP PO ide? ď
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

sybila3 Pozri príspevok
na riadku 250 by sa mala uviesť suma daňových odpisov, ktorá je vyššia ako účtovné?
čiže, ak sme kúpili dodávku v júli, účtovné odpisy účtujem za 6 mesiacov ale daňové za celý rok a rozdiel sumy uvádzam na riadku 250, čiže mi zvýšia stratu?
prosím Vás, kde by som našla, lopatisticky napísané, čo do ktorého riadku DP PO ide? ď
Mne pri vyplňovaní DP pripočítateľných a odpočítateľných položiek pomáha tabuľka pripojená hneď v úvodnom príspevku:

http://www.porada.sk/t126490-pripoci...e-polozky.html
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

A tu tiež:
http://www.porada.sk/t98711-pripocit...ozky-k-zd.html
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem, idem si pozrieť.
na riadok 250 som vypísala daňové odpisy, ktoré boli vyššie ako účtovné, keď sme v priebehu roka kúpili auto. Ak máme stratu tak to nie je pripočitateľná položka. K strate mi pripočítalo len reprezentačné a ostatné nedaňové výdavky. Ale r. 250 nie, je potom potrebné to tam uvádzať? Ak je strata vyplním r. 400 a potom 810-zaplatené preddavky, 830 zrazená daň v banke, 840 spolu, r.850 nula a 901 preplatok r. 840. r. 910 nula . ď
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vyjadrí sa niekto k predchádzajúcemu príspevku?
môžem ostatné nedaňové výdavky: neuplatnená dph a ostatné dať do r. 14 tabuľky III?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

môže to ísť do toho riadku 14?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dala som to tam, ak je strata, r. 901 daňový preplatok, ktorý majú vrátiť tak do r. 910 píšem nulu alebo nechám prázdny?
a pri strate nevyplňam ani r. 510 sadzba dane?ď
Naposledy upravil sybila3 : 21.03.10 at 12:43
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dopisujem si tu sama zo sebou, prosím vyjadrí sa niekto k tým predchádzajúcim. Ešte som tam zabudla vypísať v časti B ale pozerám podľa min. roka:
do r. 1 Idú odpisy, ktoré mám zaúčtované na 551? alebo daňové odpisy?
do r. 2 tiež? alebo do r. 1 idú daňové odpisy? prosím, ďakujem
Naposledy upravil sybila3 : 21.03.10 at 13:04
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

do riadku 1 v časti B idú odpisy, ktoré sú zúčtované na 551 počas roka. Upozorňujem, že tam idú iba odpisy hmotného majetku, nie nehmotného. Do riadku 2 v časti B idú daňové odpisy hmotného majetku. Myslím si, že v daňovom priznaní je to uvedené. Keď sú vyššie daňové odpisy ako účtovné, rozdiel ide na riadok 250. A ak máš náhodou povinnosť auditu, toto vstupuje do výpočtu odloženej dane.
Naposledy upravil Alena Šimová : 22.03.10 at 06:10
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

sybila3 Pozri príspevok
môže to ísť do toho riadku 14?
neuplatnená DPH môže ísť do riadku 14 v tabuľke III.
Naposledy upravil Alena Šimová : 22.03.10 at 06:13 Dôvod: gramatická oprava
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

sybila3 Pozri príspevok
dala som to tam, ak je strata, r. 901 daňový preplatok, ktorý majú vrátiť tak do r. 910 píšem nulu alebo nechám prázdny?
a pri strate nevyplňam ani r. 510 sadzba dane?ď
do riadku 510 by som dala sadzbu dane uviedla. Ak nemáš daňovú povinnosť, do riadku 900 nevypisuješ nič, ani nulu.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Prosím, môžem dať do r.180-ost.položky zvýš.HV aj čiastku vypočítaného úroku pre spoločníka od jeho firmy, keď zmluva o pôžičke je bezúročná? Keďže ide o spriaznenú osobu, mala by sa pôžička zdaniť základnou úrokovou sadzbou...Na nete som si našla, že od 1.1.2009 sa za zákl.úrokovú sadzbu považuje sadzba hlavné refinančné operácie ECB a tie sú 3 druhy od 0,25-1,75%...Prosím skúsenejších o radu, ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať