Zavrieť

Porady

Dohoda_od 1.8.06 odvody aj GP

Z novely zákona o sociálnom poistení vyplýva, že od 1. augusta bude zamestnávateľ za zamestnanca, s ktorým má uzavretú dohodu, povinný platiť odvody okrem úrazového poistenia aj garančné poistenie pre prípad svojej platobnej neschopnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Marína
    Z novely zákona o sociálnom poistení vyplýva, že od 1. augusta bude zamestnávateľ za zamestnanca, s ktorým má uzavretú dohodu, povinný platiť odvody okrem úrazového poistenia aj garančné poistenie pre prípad svojej platobnej neschopnosti.
    Tiež som to už postrehla. A už je tá novela schválená a podpísaná? Akosi som to teraz nesledovala

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marína
    Z novely zákona o sociálnom poistení vyplýva, že od 1. augusta bude zamestnávateľ za zamestnanca, s ktorým má uzavretú dohodu, povinný platiť odvody okrem úrazového poistenia aj garančné poistenie pre prípad svojej platobnej neschopnosti.
    Jej, aspoň sa posnažili naši zákonodarci a pridali nám prácu navyše . Čo by sme bez nich ináč robili . Ale neďakujem im za to. :p

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    katkaj
    Tiež som to už postrehla. A už je tá novela schválená a podpísaná? Akosi som to teraz nesledovala
    áno už je aj uverejnená v zbierke

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    slovex
    áno už je aj uverejnená v zbierke

    hmmmm tak to sa z toho asi už nevykrútime

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Nemalo to byť zavedené už skôr? Myslím, že už od 15.09.2005 sa to už tak malo robiť ak som to dobre sledovala, ale nakoniec si to rozmysleli?

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    nie nestraš!! - ešte som sa nedostala k tomu aby som si tuto novelu prečítala, neviete náhodou či nastala aj tá zmena ohľadom materských dovoleniek? Už by sa mal vymieravací základ z predchádzajúceho roka, takže už žiadne prerušenia ....

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    slovex
    áno už je aj uverejnená v zbierke
    Aké číslo má tá novela? Akosi mi to uniklo. Prezident podpísal novelu zákona 461/2003 na konci minulého týždňa. Nezdá sa mi, že by redakcia Zbierky zákonov bola tak rýchla

    Dohoda_od 1.8.06 odvody aj GP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.