Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ zabudol na BOZP a školenie, pracujem už rok.

Zdravím, už rok som zamestnaný a zamestnávateľ mi do teraz neurobil ani BOZP ani jediné školenie. Chcem dať výpoveď, pretože mi tá práca nevyhovuje, ale robil by mi problémy z 2 mesačnou výp. lehotou. Ak by som mu tam poslal kontrolu, mal by som aj ja problém, že som mu nepripomenul BOZP ani školenie ? Jednoducho, to čo si už on dovoluje je choré ... Ďakujem za radu. Noro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Za BOZP školenie je zodpovedný zamestnávateľ, nie zamestnanec. Ak chceš odísť, tak najlepšie je dohodnúť sa na skončení PP § 60 ZP. Pri výpovedi PP končí až po skončení VD. PS ak chceš odísť, tak už nemá význam bonzovať na IP. Tvoj PP to aj tak neukončí skôr.

    kamosBA je offline (nepripojený) kamosBA

    kamosBA
    podla zakona o bozp ani nesmiete vykonavat ziadne cinnosti, ak vas zamestnavvatel neoboznamil (nemate skolenie BOZP) urcite je potrebne to ohlasit prislusnemu inspektoratu prace. moze dojst k vaznemu urazu... vsetko to ide na zodpovednost zamestnavatela, vy mu nemusite nic pripominat. dokonca mozete pracu odmietnut vykonat ak sa citite byt ohrozeny

    Zamestnávateľ zabudol na BOZP a školenie, pracujem už rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.