Zavrieť

Porady

mám nárok na adekvátnu cast dovolenky za obdobie pn, materskej a rodicovskej dovolenky?

Dobrý deň! momentálne som na pn od 25.11.2013, 21.3.2014 pojdem asi na materskú-v 32tt do 14.11.2014(34 týzdnov materskej)po nej budem na rodicovskej dovolenke do mája r.2017.za obdobie 2013 mi bola dovolenka vyplatena-vyrovnana.Moja otázka znie: mám nárok na dovolenku za obdobie pn pred materksou dovolenkou? za obdobie materskej dovolenky? aj za obdobie rodicovkesj dovolenky?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Spočítaj si pracovné dni PN-ky (vrátane sviatkov) od 1.1.2014 do nástupu na MD + pracovné dni (vrátane siatkov) rodičovskej dovolenky do 31.12.2014
akira4 PN od 1.1.2014 pracovne dni + sviatky do 21.3.=57 dní MD od 21.3-14.11.=175dní Rodicovka dovolenka do konca roka 2014=33 dní
Tweety doplnila som príspevok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Materská dovolenka sa posudzuje ako výkon práce, vznikne ti nárok na dovolenku za kal.rok 2014. Keďže PN+RD (podľa tvojich výpočtov-neprepočítavala som), netrvala 100 prac.dní. dovolenka za rok 2014 sa ti nebude krátiť.

    Dovolenka sa neprepláca, môžeš požiadať zamestnávatela o čerpanie po skončení MD (v súbehu s poberaním rod.príspevku), alebo si ju vyčerpať po skončení rod.dovolenky. Nejaký deň-dva si z nej nechaj, môže sa ti zísť pre zlepšenie vymeriavacieho základu pre výpočet dávky v nezamestnanosti.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akira4 dalej uz za rok 2015 nemam narok na dovolenku z rodicovkej dovolenky? a akym sposobom si mam nechat dovolenku den -dva?
    veronikasad Ak budeš žiadať zamestnávatel o čerpanie dovolenky (v súbehu s poberaním rod.príspevku) po skončení MD, nevyčerpaj si celých 20 dní.
    akira4 ďakujem !a teda po ukončení rodicovskej ju mam dočerpať? a za tie dalsie roky uz nemam ratat s adekvatnou castou dovolenky za obdobie rodičovskej dovolenky?
    Tweety RD sa nepovažuje za výkon práce, takže za jej čas nárok nevzniká.
    akira4 ďakujem!
    akira4 este by som sa chcela opytat jednu otazku: ci si teda po uplynutí materskej dovolenky mozem vycerpat celych 20 dní dovolenky , na ktorú mám nárok za celý rok 2014, alebo len adekvatnu cast pn +materská a zvysok nechat po nastupe z rodicovskej
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na akom základe bola D za rok 2013 vyplatená? Za rok 2014 to žiaden nárok na D nevznikol. Za dni na MD ti nárok na D vznikne.


    akira4 (PN od 1.1.2014 pracovne dni + sviatky do 21.3.=57 dní MD od 21.3-
    Za rok 2014 budeš mať nárok na D za kalendárny rok.
    Naposledy upravil Tweety : 04.03.14 at 12:58
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    akira4 v roku 2013 som pracovala do 25.11. nejako mi vypocítali zvysnú cast dovolenky, neviem ako ale cítam tu ze mám nárok na dovolenku aj pocas pn a rodicovskej a materskej dovolenky, preto sa pýtam..
    veronikasad Doplň údaje, na ktoré som sa pýtala.
    akira4 ja mám nárok na 20 dní dovolenky, 17 dní som si vycerpala a kedze som bola pn od 4.11. dva týzdne, potom som bola tyzden prace schopna, z toho som si zobrala zvysne 3 dni rd, ktore mi ostali a nastupila som na pn opat 25.11.
    akira4 dakujem , mala by som teda rátať s 20dnami riadnej dovolenky? za rok 2014?
    veronikasad nečítaš odpovede ?
    akira4 zaregistrovala som sa súbezne s otázkou, ukazuje mi tu viac odpovedí naraz ,este nie som zabehnutá v tom, prepác. vyssie uvedená odpoved bola pre tweety -myslela som, ze sa pýta ona na doplnujuce udaje..
      zbaliť

    mám nárok na adekvátnu cast dovolenky za obdobie pn, materskej a rodicovskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.