Zavrieť

Porady

dotacia UP pre zacinajucich - problem miesto podnikania

Dobry den, poziadala som o dotaciu na podnikanie z UP. Problem mam s miestom podnikania -kvoli dotacii, nie kvoli zriadeniu zivnosti. Podotykam, ze prevadzku nepotrebujem, na ZL uvadzam adresu svojho trvaleho bydliska (je to druzstevny byt mojich rodicov). Pracovnicka z UP odo mna vyzaduje adresu prevadzky. Moznosti su:
1. list vlastnictva bytu, to nemam, lebo je to druzstevny byt mojich rodicov
2. Vyzaduje suhlas druzstva s podnikanim a suhlas rodica. Rodicia suhlasia, ale bytove druzstvo nesuhlasi. Pritom pracovnicka UP tvrdi, ze by mali suhlasit
3. Zmluva o prenajme priestorov. UP ma teda nepriamo nuti, aby som si prenajala nejake priestory, ktore vobec nepotrebujem.

Ako to vyriesit, aby som neprisla o prispevok a nemusela zbytocne platit? Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    joni102 je offline (nepripojený) joni102

    joni102
    Ahoj,
    pracovnicka z UP od teba nemoze ziadat adresu prevadzky kedze ziadnu nemas. Ked podnikas tak nemusis mat prevazdku alebo ine suvisiace priestory.
    Ja som brala tiez dotaciu, prevadzku nemam a vsetky aktivity vykonavam v mieste trvale bydliska (nie som vlastnikom nehnutelnosti) a nebol s tym ziaden problem.
    Ak si si na Zivnosteskom urade nezahlasila prevadzku tak to od teba pracovnicka z UP nemoze ziadat adresu. Ak ano sprav si zmluvu s rodicmi na cifru, ktora ti bude vyhovovat. Ved to moze byt len oficialne, nemusis rodicom nic platit...

    jablko10 je offline (nepripojený) jablko10

    jablko10
    joni102 Pozri príspevok
    Ahoj,
    pracovnicka z UP od teba nemoze ziadat adresu prevadzky kedze ziadnu nemas. Ked podnikas tak nemusis mat prevazdku alebo ine suvisiace priestory.
    Ja som brala tiez dotaciu, prevadzku nemam a vsetky aktivity vykonavam v mieste trvale bydliska (nie som vlastnikom nehnutelnosti) a nebol s tym ziaden problem.
    Ak si si na Zivnosteskom urade nezahlasila prevadzku tak to od teba pracovnicka z UP nemoze ziadat adresu. Ak ano sprav si zmluvu s rodicmi na cifru, ktora ti bude vyhovovat. Ved to moze byt len oficialne, nemusis rodicom nic platit...
    Ahoj, ale zlyhava to na suhlase bytoveho druzstva, ktory nedostanem a UP to ziada, s rodicmi by nebol problem.

    Misi573 je offline (nepripojený) Misi573

    Misi573
    A co tak prenajat si byt "akoze" od rodicov a hotovo???

    jablko10 Pozri príspevok
    Dobry den, poziadala som o dotaciu na podnikanie z UP. Problem mam s miestom podnikania -kvoli dotacii, nie kvoli zriadeniu zivnosti. Podotykam, ze prevadzku nepotrebujem, na ZL uvadzam adresu svojho trvaleho bydliska (je to druzstevny byt mojich rodicov). Pracovnicka z UP odo mna vyzaduje adresu prevadzky. Moznosti su:
    1. list vlastnictva bytu, to nemam, lebo je to druzstevny byt mojich rodicov
    2. Vyzaduje suhlas druzstva s podnikanim a suhlas rodica. Rodicia suhlasia, ale bytove druzstvo nesuhlasi. Pritom pracovnicka UP tvrdi, ze by mali suhlasit
    3. Zmluva o prenajme priestorov. UP ma teda nepriamo nuti, aby som si prenajala nejake priestory, ktore vobec nepotrebujem.

    Ako to vyriesit, aby som neprisla o prispevok a nemusela zbytocne platit? Vopred dakujem.

    dotacia UP pre zacinajucich - problem miesto podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.