Zavrieť

Porady

skončenie VŠ a úrad práce

plánujem ukončiť vš,pretože nie som spokojná a chcem si podať vo februári novú prihlášku a do vtedy pracovať,pretože si budem musieť zaplatiť 2 roky na Bc. rada by som vedela,aký je postup, mám najskôr ukončiť štúdium priamo na vš a kedy ísť na úrad a kedy môžem nastúpiť do práce? pls pomôžte niekto,aby som niečo nepoplietla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak máš prácu, tak nastúp hned do práce a požiadaj o ukončenie štúdia.
    Ak prácu nemáš tak po ukončení štúdia, sa do 8 dní treba zaevidovať na UP a prácu si môžeš potom hľadať.

    swan999 je offline (nepripojený) swan999

    swan999
    a ked nastupim do prace,treba sa z uradu ist odhlasit alebo ako to je? ja som pracovala len popri studiu,takze vobec neviem taketo veci

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano ak si nájdeš zamestnanie, tak donesieš kopiu zmluvy na UP. A odhlásia ťa z evidencie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pre teba nema zmysel ukoncit teraz VS, ked uz si po zapise do dalsieho rocnika.
    Tak citak sa ti uz pocita cely rok do absolvovanej dlzky studia a pri dalsom studiu s tym treba pocitat pri plateni prekrocenia.
    Kedze skola ta vyradi az najskor okolo februara, kludne tam prestan chodit, pracuj (aj TPP mozes uzavriet ako denny student) a UP mozes uplne obist. AK nabudxes mat narok na podporu, je to pre teba zbytocna byrokracia.

    swan999 je offline (nepripojený) swan999

    swan999
    takze by nemal byt problem s tym,ze by som sucasne pracovala na TPP a aj bola zapisana na vš?

    Mirren je offline (nepripojený) Mirren

    Mirren
    To ma tiež zaujíma... chcem predčasne ukončiť doktorandské štúdium. No neviem, ako mám postupovať. Vie mi niekto poradiť, či musím oficiálne požiadať o ukončenie alebo nejaký vhodnejší postup?
    Vďaka za odpovede

    skončenie VŠ a úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.