Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Asi už nič, len vyhodiť.

    Hlasovalo 13 pouzivatelov

    Užitočné (13)
    Katy a R, alaya1, Dav, avalik, mimaBe, Peggynka, sosak, terezamaria, misoft, tom_i, lujza.j, Chobot, arizona
    13
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft ...a najlepšie do smetiaka....on ich už "niekto" nájde a "zúžitkuje".....
    korela Never. Na ulici býva mafiánska rodinka, vyhodili pred dom síce drahý obrovský matrac, mesiac hyzdil ulicu. Asi si mysleli, že sa ho lacno bez odvozu zbavia. Ani cigáni sa na neho neulakomili.
    misoft ....lebo možno tam v matraci bola obeť.....
    dijana povedz to môjmu chlapovi, čo ma problém s prieduškami, mňa škriabe v hrdle. našťastie mame už nove, no tieto on nechce vyhodiť............
    Peggynka Tak mu daj prečítať link,ktorý som pridala.Ničoho sa tak nebojím,ako plesní.Šíri sa to ako rakovina a nezbavíš sa toho ani ľahko,ani lacno.Šetrenie na nesprávnom mieste.A s prieduškami bude mať ešte väčší problém.
    fortunka tak ich chyt, namoc do sava na noc a rozpadnu sa :P Potom na neho smutne pozri, ze aha rozpadli sa... a vyhod Ale urcite najdite dovod PRECO vam plesniveli, lebo o par mesiacov mozete riesit problem znovu.
    korela Si žena tvojou rolou je starosť o domácnosť. Nekompromisne ich vyhoď. Ani s ním nediskutuj. Ak máte deti, tak už vonkoncom nie.
    korela V živote som nepočula, že by niekomu v širokej rodine chytila pleseň periny, podušky, paplóny. Po generácie. Občas sa dávajú do čistiarne peria. V Prahe sú pomaly za každým rohom. Aj šitie paplónov. Hádam odjakživa.
    Okolo nás občas prejde auto s hlásičom, že vykupuje kožky, perie,káble, nábytok atď, počúvam ho 30 rokov asi 2x ročne. Zaujímalo by ma, kto tie staré periny možno ešte po prarodičoch, dokáže na niečo spracovať. Ak kupovať šité paplóny, dobre si rozmyslieť od koho.
    A ráno po spánku vytriasť, neodložiť do "periňáka" a občas ich nechať prevetrať na balkóne alebo v záhrade.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vyhodiť.
    Vyvetrať miestosť ( byt, dom)
    Nájsť príčinu pliesne.
    Odstrániť.
    Zatiaľ spať pod dekami, pod stanom alebo pod Stanom.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    alaya1, Dav, branislavp, mimaBe, Anika61, lujza.j, sosak
    7
    evuš ..tam by sa dobre spalo :-)

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Aké paplóny? Myslíš tie zo všadeprítomnej reklamy?

    Len tak som zvedavá, koľkí z tých, čo si ich kúpili, majú testom potvrdenú alergiu na perie?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Ha my doma mame alergiu na prach potvrdenu, nakazali nam povyhadzovat periny a neviem co... a kupili sme si nove vankuse, paperove :P Nedam na ne dopustit a neda sa to s tymi umelymi porovnat )) Alergia-nealergia. ALe je pravda, ze ovela tažšie schnu, cize viem si predstavit, ze aj tie paperove zaplesniveju.. ak sa nevetraju...
    Peggynka Čítala som nedávno štúdiu,že zmenili názor na používanie páperových paplónov pre alergikov.A zase je všetko inak.Ja tiež nemôžem tie gumové vankúše
    fortunka no hej, ale ked som alergologicke povedala, ze periny mam kasmirove a vankuse paperove a nemienim to ani nahodou menit, tak ma skoro z ambulancie vyhodila Clovek ked si na tie umele lahne tak to vobec nie je ziadna opora, tie ortopedicke to je zase ina vec... ale tie ma nebavia ))
      zbaliť

    plieseň na paplónoch, čo s tým ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.