Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie (poberateľ rodičovského príspevku)

Dobrý večer. Prosím o radu ohľadom ročného zúčtovania dane, a síce:
počas roka 2008 som poberala od začiatku januára do 15. septembra rodičovský príspevok. Dňa 16. septembra som nastúpila do práce, kde som zamestnaná i doteraz. Aké doklady potrebujem doložiť k ročnému zúčtovaniu dane za obdobie čerpania rodičovskej dovolenky? (Zamestnaná som bola v inej firme, ako teraz.)
A ako sa ráta nezdaniteľná čiastka na daňovníka, keď do septembra som bola na RD a v terajšej práci mi ju do 31.12.08 neuplatňovali? (zabudli, i keď vyhlásenie som podpísala)? (hrubý príjem mám 20.000,-Sk)
... vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elenkap Pozri príspevok
    Dobrý večer. Prosím o radu ohľadom ročného zúčtovania dane, a síce:
    počas roka 2008 som poberala od začiatku januára do 15. septembra rodičovský príspevok. Dňa 16. septembra som nastúpila do práce, kde som zamestnaná i doteraz. Aké doklady potrebujem doložiť k ročnému zúčtovaniu dane za obdobie čerpania rodičovskej dovolenky? (Zamestnaná som bola v inej firme, ako teraz.) Žiadne, len vypísať žiadosť a dať ju zamestnáv. Ak ide o toho istého zamestnáv. doklad o príjme zo ZČ má.
    A ako sa ráta nezdaniteľná čiastka na daňovníka, keď do septembra som bola na RD a v terajšej práci mi ju do 31.12.08 neuplatňovali? (zabudli, i keď vyhlásenie som podpísala)? (hrubý príjem mám 20.000,-Sk)Budeš mať nárok na celú NČ.
    ... vopred ďakujem
    odpovede v texte

    elenkap je offline (nepripojený) elenkap

    elenkap
    Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Veľmi ste mi pomohli.
    Prajem pekný zvyšok večera.
    Elen

    ročné zúčtovanie (poberateľ rodičovského príspevku)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.