Zavrieť

Porady

Neuvedený vlastník v LV

Ahojte, potrebujem radu. Podľa dedičské konania sme zdedili po otcovi trojizbový byt spolu s mamou. Menila som trvalý pobyt a na LV som zistila, že spravili chybu a zapísaná som len vlastníčka ja, mama nie je uvedená. Chcela by som to zmeniť, lebo byt sa chystáme s mamou predať, potom by sme mali problém pri predaji, lebo LV je iné ako dedičské konanie.Opravia mi to na katastri bezproblémovo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    stačí im to oznámiť, oni si to skontrolujú

    katastrálny zákon
    § 59
    Oprava chýb v katastrálnom operáte

    (1) okresný úrad aj bez návrhu

    a) opraví údaje katastra, ak sú v rozpore s verejnou listinou alebo s inou listinou, alebo s výsledkami prešetrovania zmien údajov katastra, alebo s výsledkami revízie údajov katastra,
    type83 Ano oznamit ale vyzadu napisat ziadost o oprave chyby hoc len rukou a podpisat, a na zaklade coho.Vlastna skusenost a nie jedenkrat.
    právnik-probono ten oznam postaci napisat aj e-mailom, vzhladom nato, ze Sprava katastra je pri tomto ukone opravnena konat aj z uradnej povinnosti. Pre istotu by som sa ale v elektronickej poste dozadoval informacie, ci bol tento nedostatok odstraneny, resp. v akej lehote ho odstrania. Na tuto info ti vsak mozu, ale nemusia odpovedat, pretoze v elektronickej komunikacii si nemaju ako overit tvoju totoznost ako ucastnika konia, ibaze by si ten e-mail podpisala ZEP. Ale ja si myslim, ze odpovedia.

    type83 je offline (nepripojený) type83

    type83
    Samozrejme ze opravia. Treba zajst osobne alebo napisat na kataster ziadost o opravu chyby ,novy vas pobyt,mamu zapisat ako spoluvlastnika, podla pravoplatneho osvedcenia o dedicstve (dolozit jeho fotokopiu) a kontrolovat si zapis na katasterportali.

    Neuvedený vlastník v LV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.