Zavrieť

Porady

Neuznaná reklamácia - tovar má ale vadu - ako ďalej postupovať

Dobrý deň, reklamoval som výrobok - rýchlovarnú kanvicu, ktorú mi predajca vrátil s tým, že sa chyba nepreukázala. Výrobok nám bol vrátený späť a fungoval zhruba mesiac. Opäť som ho zaniesol späť na reklamáciu, kde som uviedol, že chyba pretrváva. Reklamáciu mi opäť neuznali s tými istým tvrdením - vada sa nepreukázala. Toto vyjadrenie ale pochádzalo z autorizovaného servisu, do ktorého bol výrobok vždy zaslaný. Pritom bol výrobok vždy pri preberaní reklamácie pracovníkom predajcu skontrolovaný a vada sa samozrejme preukázala. Reklamovaný výrobok som pri druhom pokuse odmietol prevziať s požiadavkou, že chcem odstúpiť od kúpnej zmluvy, pretože predávajúci nedodržal lehotu 30 dní - keďže podľa mňa výrobok vadu má od začiatku prvej reklamácie. Na to som bol odbavený listom, kde mi to bolo celé vyvrátené. Tak sme výrobok prevzali späť, fungoval mi 2 týždne a opäť nefunguje. Chcem sa spýtať nasledovné. Ja som presvedčený, že má vadu, Ako mám ďalej postupovať? A hlavne, čo ma zaujíma, aké náklady si viem uplatniť voči predávajúcemu, za fakt, že som musel viacnásobne jazdiť do predajne a to jedine z toho dôvodu, že predajca neodborne posudzoval resp. riešil moju reklamáciu? Ináč povedané, chcem za tú ich aroganciu voči zákazníkovi peniaze - nie za výrobok, to je samozrejmosť, ale zato, že tam pendlujeme jak chudáci už piaty krát, teraz by to bolo 6, o pocitoch ani nehovorím. Proste ma riadne na...budili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    3 x a dosť autorizovaný servis(môže byť ich vlastná firma takže pochopiteľne že dá posudok o kvalitnom výrobku) nie je uznávanou autoritou, tou je len súdny znalec alebo certifikačná firma. v tomto prípade neviem či to nie je niekde v Dubnici. Ak ten dá posudok tak máš nárok na vrátenie a úhradu všetkých nákladov s tým súvisiacich(aby to nebolo pre nich drahšie ako konvica)!!
    Niktosko O to mi teraz ide. Chcem vedieť aké s tým spojené náklady si môžem uplatniť. Zaujíma ma to konkrétne za čo a do akej výšky.
    pavol54 určite neponesieš tú konvicu k súdnemu znalcovi taxíkom, ale auto a ztrata času a pod

    Neuznaná reklamácia - tovar má ale vadu - ako ďalej postupovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.