Zavrieť

Porady

Covid odmena zdravotníkom v JU

SZČO lekárnik dostal Covid odmenu od štátu. Mám to v JÚ zaradiť ako zdaniteľný príjem?
7 komentárov     zbaliť
ivka70 to dostal ako firma alebo ako osoba?
Kety Alfa no prišlo to na firemný účet, ale žiadny list ku tomu. Keby to bol zamestnanec, muselo by mu to ísť do mzdy, ale ona je SZČO...
ivka70 Za co bola ta odmena? asi tam niekde zadal firemny ucet , nieco k tomu musi mat....
Kety Alfa Ďakujem, tak už som našla odpoveď: Finančné prostriedky, ktoré budú zaslané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti za účelom vyplatenia odmien nahláseným zdravotníckym pracovníkom podliehajú daňovej a odvodovej povinnosti za zamestnávateľa ako aj zdravotníckeho pracovníka.
veronikasad tu si písala, že je SZČO ... Nie je to odmena z dôvodu poklesu tržieb v rámci Prvá pomoc (opatrenie č. 2)?
suzanee prosím Vás, tiež lekárnikovi nabehol na účet príspevok, ktorý rozdelil zamestnancom ako odmeny....takže celý ten príspevok bude zdaniteľný príjem u szčo? Prosím vás a kde ste našli info? vďaka
ivka70 v prvom rade presne zsti, o ake prispevky ide .... podla toho mozes pokracovat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Centík je offline (nepripojený) Centík

    Centík
    Podľa mňa áno, kedže odmena podlieha daňovej a odvodovej povinnosti za zamestnávateľa ako aj zdravotníckeho pracovníka

    Covid odmena zdravotníkom v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.