Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zajst za veterinarom a dat psa zaockovat

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Zaočkovať môžeš kedykoľvek, akurát pri omeškaní riskuješ ochorenie svojho psa.
    Ak myslíš čipovanie, tak by som sa tiež nevzrušovala. Podľa Nariadenia únie 998/2003, ktoré je platné aj na našom území, sa nariaďuje vykonať čipovanie spoločenských zvierat len pri cestách za hranice. Stačí si pozrieť tu. http://ec.europa.eu/food/animal/live...s/index_en.htm. Je tam podčiarknuté: It does not apply to the movement of such animals within one Member State.

    Znamená, že sa nevzťahuje na pohyb týchto zvierat v jednom členskom štáte.
    Naši zákonodarcovia prijali niečo, čo je navyše a ja dúfam, že to rýchlo aj odstránia aspoň pre mačky, fretky a staré zvieratá.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Antea moju micinu nedám čípovať nech niekoho aj vystrie, však je v byte. Ešte musím zistiť či za ten istý priestupok, či " trestný čin" ma môžu viackrát pokutovať.
    ivka70 To je sice pekne, ze toto nariadenie je platne v celej EU, ale nas slovensky zakon toto nariadenie sprisnuje a nariaduje cipovanie vsetkych zvierat (vynimku maju niektore tetovane).
    Kedze nas zakon neodporuje nariadeniu EU, je v poriadku a na uzemi SR musis dodrziavat nas zakon, aj ked je prisnejsi ako smernica EU.
    Kvaka Nie je to smernica, je to nariadenie.
    alaya1 ivka, mas pravdu. a o tych tetovanych doplnim, ak by cesatovali do zahranicia, musia mat uz aj cipovanie.
    avalik uz som to tu na porade pisala, ale dam este raz ... "(9) Psy, mačky a fretky musia byť nezameniteľne označené101) a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat." .... odkaz 101) Čl. 4 nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003 z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a ktorým sa mení a dopĺňa smernica Rady 92/65/EHS (mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 3/zv. 39). .... clanok 4 vysvetluje pojem "nezamenitelne oznacenie" ... proste pojmy vysvetlene v inych zakonoch alebo EU dokumentoch sa v nasich zakonoch duplicitne nevysvetluju - uvadza sa len odkaz, kde to je definovane
    Kvaka Avalik, ja toto, čo píšeš, nikde nepopieram, jasné, že nariadenie sa nedáva do zákona, ono jednoducho platí, v našom zákone sa môže naň iba odkázať, áno, aj ak niečo definuje, v nariadení tu konkrétne nezameniteľné označenie, ktorým je čipovanie. Ale náš zákon prijal niečo, čo je navyše, to mi vadí, lebo kde ja budem naháňať mačky, o ktoré sa starám? To naozaj len chorý mozog vymyslel.
    korela V práve platí vyšší zákon právnej sily. Tak ako je to vlastne s čipovaním? EÚ či Slovensko?
    Martin1310 Tu na Slovensku pre teba platia Slovenské zákony.Keby to tak nebolo tak nemusíme čipovať.Tento zákon žiadnemu nariadeniu EU neodporuje takže je to OK. Teda podla mna je to zbytočnosť ale to určiťe ani EU ani Slovenských zákonodarcov nezaujíma.
      zbaliť

    judit.esam je offline (nepripojený) judit.esam

    judit.esam
    nikdy nieje neskoro!! zaočkovať treba, aj čipovať , pokuty sú vysoké...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter11223 Dakujem! Dakujem vam velmi pekne =) prave ste zachranili zivot psovi, velmi vam zato dakujem!!! =)))
    arizona Preboha!!! To ci si ho planoval utratit, ci co?
    Martin1310 Ja už som to tu dávnejšie písal že kôli tomu čipovaniu sa vela ludí bude chcieť svojich psov zbaviť aj ked človeku sa to nezdá ale všeliaký sme.Ked môj sused zistí že za neočipovaneho psa môže dostať 300€ pokutu tak myslím že pes záhadne zmizne a takých bude.

    Predpokladám že zadavatel myslel čipovanie nie očkovanie.
    judit.esam No veru sú ľudia všelijakí, hlavne vedia prstom ukazovať na ostatných a tento prečo nemá začipovaného psa a cigáňi prečo nemusia ...... Ja beriem seba a mojich psíkov, keď treba tak treba... nič sa nedá už s tým robiť, akurát na voľbách nevoliť Smer, aby nezhrabali všetok peniaz len pre seba... lebo ten kto vymyslel to čiopovanie náhodou má známeho s takouto firmou.. náhodou.
    irma1 Nevymyslela to náhodou EU? Vidí sa mi, že áno.
    arizona nie,to nasi mudri zakonodarcovia...a na EU sa len vyhovaraju
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    očkovanie proti besnote stači vykonať raz za dva roky
    vakcíny majú účinnosť na dva roky
    čipovanie neviem, či niečo pomôže, už sú v útulkoch aj čipované psy a neviem, či sa bude niekto dohadovať s majiteľom, že vyhodil psa, na to ešte zákony nemyslia, takže ide len o biznis
    Naposledy upravil Terezia13 : 08.10.13 at 18:14

    Dobry den. Chcem by som sa spýtať co mam spravit ked som nestihol dat zaočkovať psa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.