Zavrieť

Porady

DBPŠ A ZP v roku 2006

Prosím o radu:
koľko môže po 01.01.2006 zarobiť študent na DBPŠ (bez iného príjmu) aby nemusel platiť ZP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    M0NIKA
    Prosím o radu:
    koľko môže po 01.01.2006 zarobiť študent na DBPŠ (bez iného príjmu) aby nemusel platiť ZP?
    Pokiaľ dosiahne za celý rok príjem nižší ako je polovica úhrnu minimálnych miezd v roku 2006, t.j. 6900 x 12 = 82800, z toho polovica je 41400 Sk, nebude musieť platiť zdravotné poistenie.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    ......a ako je to v tomto prípade s daňou zo mzdy?
    Pracovné agentúry ktoré zamestnávajú študentov npr v Tescu a i.
    im vyplácajú príjmy bez zdanenia. Je v tom nejaká finta? Je na študentovi, ako si ustriehne prekročenie nezdaniteľnej časti a aj základ pre platenie odvodov do ZP,odvody do SP nie?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    atramka
    ......a ako je to v tomto prípade s daňou zo mzdy?
    Pracovné agentúry ktoré zamestnávajú študentov npr v Tescu a i.
    im vyplácajú príjmy bez zdanenia. Je v tom nejaká finta? Je na študentovi, ako si ustriehne prekročenie nezdaniteľnej časti a aj základ pre platenie odvodov do ZP,odvody do SP nie?
    Na základe akého právneho statusu pôsobia títo študenti ???
    Robia na živnosť, alebo v nejakej forme pracovnoprávneho vzťahu ??

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    atramka
    ......a ako je to v tomto prípade s daňou zo mzdy?
    Pracovné agentúry ktoré zamestnávajú študentov npr v Tescu a i.
    im vyplácajú príjmy bez zdanenia. Je v tom nejaká finta? Je na študentovi, ako si ustriehne prekročenie nezdaniteľnej časti a aj základ pre platenie odvodov do ZP,odvody do SP nie?
    preboha, to sú diplomati, že nezdaňujú priebežne? to na základe akého druhu pp ich vyplácajú?!!!

    Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

    Fidlo
    Podľa mňa sú zamestnaní na dohodu o brigádn.práci študentov a keď podpísali "Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO ....", kde si uplatňujú nezdaniteľnú časť ZD na daňovníka, ako hociktorý iný zamestnanec, tak do tejto výšky príjmu / za rok 2005 to bolo 7 328,-Sk na mesiac, na rok 2006 to je 7 568,-Sk na mesiac / naplatia žiadnu daň. Ak by zarobili v danom mesiaci viac ako je táto suma, tak určite im to čo presahuje zdania 19% daňou.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Fidlo
    Podľa mňa sú zamestnaní na dohodu o brigádn.práci študentov a keď podpísali "Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO ....", kde si uplatňujú nezdaniteľnú časť ZD na daňovníka, ako hociktorý iný zamestnanec, tak do tejto výšky príjmu / za rok 2005 to bolo 7 328,-Sk na mesiac, na rok 2006 to je 7 568,-Sk na mesiac / naplatia žiadnu daň. Ak by zarobili v danom mesiaci viac ako je táto suma, tak určite im to čo presahuje zdania 19% daňou.
    Aj ja si myslím, že je to tak, ešte by to mohla atramka potvrdiť.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    áno, dopátrala som to, je to fakt tak, ako píše Fidlo, ešte si však /študenti/ dávajú pozor, aby neprešvihli limit na mes. zárobok bez platenia odvodov. A keď dohodári majú 299 hod. odpracovaných, zamestná ich akože iná agentúra........ aj vlk je sýty, aj baran celý....... len by ma zaujímalo, aká je tá fakturačná cena medzi prac agentúrou a npr. TESCOm, keď chudáci študáci majú veľmi nízku hodinovú mzdu, o nočných príplatkoch a sviatkoch už ani nehovorím.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    atramka
    áno, dopátrala som to, je to fakt tak, ako píše Fidlo, ešte si však /študenti/ dávajú pozor, aby neprešvihli limit na mes. zárobok bez platenia odvodov. A keď dohodári majú 299 hod. odpracovaných, zamestná ich akože iná agentúra........ aj vlk je sýty, aj baran celý....... len by ma zaujímalo, aká je tá fakturačná cena medzi prac agentúrou a npr. TESCOm, keď chudáci študáci majú veľmi nízku hodinovú mzdu, o nočných príplatkoch a sviatkoch už ani nehovorím.
    Aj moja dcéra tak robila, ale už s tým práskla. Tesco platilo agentúre 72 Sk za hod a agentúra študentom myslím 30 resp.32

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    atramka
    áno, dopátrala som to, je to fakt tak, ako píše Fidlo, ešte si však /študenti/ dávajú pozor, aby neprešvihli limit na mes. zárobok bez platenia odvodov. A keď dohodári majú 299 hod. odpracovaných, zamestná ich akože iná agentúra........ aj vlk je sýty, aj baran celý....... len by ma zaujímalo, aká je tá fakturačná cena medzi prac agentúrou a npr. TESCOm, keď chudáci študáci majú veľmi nízku hodinovú mzdu, o nočných príplatkoch a sviatkoch už ani nehovorím.
    Dohoda o brigádnickej práci študenta nie je obmedzená počtom 300 hodín ročne, je to maximálne 1/2 určeného týždenného pracovného času.
    Takže, ak týždenný pracovný čas je 40 hodín x 52 týždňov v roku = 2080 hodín, študent môže pracovať 1040 hodín.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.