Zavrieť

Porady

Neidentifikovaná stavba na cudzom pozemku

Pekný deň, kúpil som pozemok, na ktorom je postavená budova, ktorá podľa výpisu z katastrálnej mapy neexistuje, pozemok je vedený ako TTP. Na liste vlastníctva tiež uvedená budova nie je. Chcem túto budovu zlegalizovať a keďže je na mojom pozemku, stať sa jej oficiálnym vlastníkom. Viete mi poradiť prosím. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ak budova má súpisné číslo choď na miestny úrad a cez register súpisných čísiel zistíš komu budova patrí. Ak súpisné číslo nemá, skús na stavebnom úrade zistit, či náhodou nebola kolaudovaná a ak nie, čaká ťa dodatočné kolaudačné konanie.
    A predchádzajúci majiteľ pozemku nemá vedomosť o tejto stavbe?

    hudko je offline (nepripojený) hudko

    ženatý, trojročná dcéra hudko
    Ďakujem za odpoveď,
    súpisné čislo uvedená budova na OcÚ evidované má. Ale družstvo, na ktoré bola uvedená budova registrovaná pod týmto súpisným číslom, ju nemá na LV. Okrem toho uvedené družstvo je práve v konkurze. A správca konkurznej podstaty pravdepodobne bude predávať len majetok, ktorý je vedený na LV. Ako by som mal teda postupovať? želám krásny deň.

    hudko je offline (nepripojený) hudko

    ženatý, trojročná dcéra hudko
    Pekny den,
    takze stavba nie je evidovana v katastri na ziadnom LV, ani zakreslena v katastralnej mape, ani nema supisne cislo. Pozemok pod uvedenou stavbou som kupil ako TTP. Ako teda mozem ziskat tuto stavbu na svoj LV? Skuste prosim poradit. Dakujem

    Neidentifikovaná stavba na cudzom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.