Zavrieť

Porady

Zdieľanie pripojenia do internetu

Ahojte,

s niekoľkými susedmi sme sa dohodli, že budeme spoločne zdieľať jedno pripojenie do internetu, pričom faktúru za internet platíme každý (takmer) rovnakým dielom. Internet je zavedený na moje meno, ja platím faktúry intenetovej spoločnosti. Susedia platia za internet mne trvalými príkazmi na môj osobný účet.

Akú zmluvu (zmluvy) máme medzi sebou uzavrieť, aby som nemusel platiť daň z príjmu z toho, čo mi zaplatia susedia za internet? Môže to byť považované za zisk, aj keď oni platia trochu viac ako ja ? (ja platím elektrinu, vybavovačky). Ja nechcem poskytovať internet so ziskom, ide len o to aby sme všetci mali internet lacnejšie.

Spoločnosť, od ktorej internet máme, nebráni takémuto zdieľaniu jedného pripojenia viacerými ľuďmi, ale zmluva o pripojení do internetu môže byť iba na jedno meno. Ide mi o to, aby pri podaní daňového priznania som mal čisté svedomie, že som nemal iné príjmy okrem príjmu zo závislej činnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zdieľanie pripojenia do internetu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.