Zavrieť

Porady

...čistenie sadze...

...zdravím, viete poradiť? Chcel by som čistiť rúru z kuchynskej pece do komína, ktorá je lomená. Na internete som našiel vysávač na popol, môžem s takýmto vysávačom vysať aj sadzu? Napr: Pass Partú za 50 € vysavace.sk Doteraz som to čistil štetkou ale ten bordel!! Udajne popol sa dá čistiť v pohode ale sadza, neviem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Aj mňa to zaujalo, ale v tvojom odkaze je napísané, že jednak nie je to vysávač, ale nádstavec na rôzne druhy vysávačov , a je tam tiež napísané, že je to vhodné na sadzu, takže...
    sadza je podľa mňa hrubšieho zrna ako popol

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    sadza je natolko jemna, ze tie vysavace nemaju sancu ju oddelit a pojde to az do toho normalneho co to pohana. Ja by som to rozobral ako sa da a cistil pekne rucne - na taku obcasnu cinnost sa vela techniky neoplati.

    jurajc je offline (nepripojený) jurajc

    jurajc
    Hej, máte pravdu, nieje to vysávač ale separátor, myslím..Tak som sa k tomu dostal až teraz, niečo za niečo "alebo bordel a rýchlosť alebo čistota a viac času na umytie a vysušenie filtra"... No, ono to treba najprv "vyšúchať" nejakou tenkou štetkou a potom razom vysať a keď je pred vysávaním trochu bordelu vo vysávači, tak "je to aj dobre". Ináč som nenašiel v domácom vysávači žiadny "čierny bordel". Ak by som to mohol ohodnotiť od 0 do 10 tak 7. Je to ale prvý krát, "uvidíme na budúce, čo filter a tak"... Majte sa...

    jurajc je offline (nepripojený) jurajc

    jurajc
    ..takže, PASSPARTú-slabota, ono to vysaje ale ..., teraz som to prečistil všetko po starom s kefou a rozdiel je (prehaňam?) -- - - obrovský, oná ta sadza by aj šla ale usadeniny po celom obvode rury, to už nie, tam treba kefu, možno popol to hej ale čistenie dva a pol metrovej rury s kolenom, ešte raz - nie..
    majte sa pekne..

    ...čistenie sadze...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.