Zavrieť

Porady

Prevádzkareň zahraničnej osoby - DPH

Prajem pekný deň. Chem Vás požiadať o radu. Zahraničný subjekt, registrovaný v PL aj ako platca DPH založil na Slovensku stálu prevádzku - predajňu, kde bude predávať svoj tovar dovezený z PL. Z dôvodu aby si mohol uplatniť odpočet DPH z dovezeného tovaru je asi potrebná registrácia DPH na Slovensku.
- Ako by mal byť dodaný tovar? Fakturuje sa bez DPH a komu je dodávka fakturovaná. Subjekt s IČ DPH PL fakturuje rovnakému subjektu s IČ DPH SK?
- Potreba viesť záznamy v zmysle zákona o DPH je mi jasná, ale ako je to podľa zákona o dani z príjmov. Je potrebné viesť evidenciu aj na Slovensku, alebo sa všetko vedie v PL? Daň z príjmu je vysporiadaná len v PL? Taktiež by ma zaujímal vzťah k zamestnancom na Slovensku. Aký je najvhodnejší spôsob takejto činnosti zahraničného subjektu.
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    poruba je offline (nepripojený) poruba

    poruba
    Priznám sa, že neviem odpoveď na tvoj konkrétny problém, ale osobne by som poradila, aby tento subjekt spravil najjednoduchšiu vec - otvoril si na Slovensku nie pobočku, ale "novú" firmu. V bývalej robote sme to tak vyriešili. Otvorili sme v Čechách firmu (kvázi pobočku) s rovnakým názvom, ale s českým IČO a DIČ a v tom prípade nie je žiadny problém ani s fakturáciou do inej krajiny, ani s riešením dph ani so zamestnancami ani s účtovníctvom - lebo sme zamestnali českú účtovníčku, české predavačky...A tým, že to bola s.r.o - čka, spravili sme to tak, že jediným spoločníkom aj štatutárom tam bola slovenská s.r.o - čka. Možno by to bolo jednoduchšie

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ocvarpet Pozri príspevok
    Prajem pekný deň. Chem Vás požiadať o radu. Zahraničný subjekt, registrovaný v PL aj ako platca DPH založil na Slovensku stálu prevádzku - predajňu, kde bude predávať svoj tovar dovezený z PL. Z dôvodu aby si mohol uplatniť odpočet DPH z dovezeného tovaru je asi potrebná registrácia DPH na Slovensku.
    - Ako by mal byť dodaný tovar? Fakturuje sa bez DPH a komu je dodávka fakturovaná. Subjekt s IČ DPH PL fakturuje rovnakému subjektu s IČ DPH SK?
    - Potreba viesť záznamy v zmysle zákona o DPH je mi jasná, ale ako je to podľa zákona o dani z príjmov. Je potrebné viesť evidenciu aj na Slovensku, alebo sa všetko vedie v PL? Daň z príjmu je vysporiadaná len v PL? Taktiež by ma zaujímal vzťah k zamestnancom na Slovensku. Aký je najvhodnejší spôsob takejto činnosti zahraničného subjektu.
    Ďakujem za radu.

    Podnikateľ vyhotoví doklad o premiestnení tovaru.
    Ohľadom dokladu §72/3 zák. 222/2004 Zz. ( príp jeho alternatíva v poľskom zákone )
    Premiestnenie tovaru = dodanie tovaru za protihodnotu §8/4, §11/8 ( pozrite obdobné §§ v poľskom zákone ) .
    Daňová povinnosť - §20/1 b; zák. 222/2004 Zz. keďže dklad o premiestnení by mal byť vyhotovený bezodkladne.

    Prevádzkareň zahraničnej osoby - DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.