Zavrieť

Porady

Výpovedná doba

Poprosím o odpoved na otázku:
chcem dať výpoved tak, aby som končila k 31,12,2006. u zamestnávateľa pracujem 6ty rok.
v zákonníku práce sa píše, že ak je daná výpoved zamestnancovi, výpovedná doba je 3 mesiace - ak pracoval dlhšie u zames-teľa ako 5 rokov.

čo ak dám výpoved ja? čiže neni daná výpoved mne?
je takisto výpovedná doba 3 mesiace ked dávam výpoved ja?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sonka1
Poprosím o odpoved na otázku:
chcem dať výpoved tak, aby som končila k 31,12,2006. u zamestnávateľa pracujem 6ty rok.
v zákonníku práce sa píše, že ak je daná výpoved zamestnancovi, výpovedná doba je 3 mesiace - ak pracoval dlhšie u zames-teľa ako 5 rokov.

čo ak dám výpoved ja? čiže neni daná výpoved mne?
je takisto výpovedná doba 3 mesiace ked dávam výpoved ja?
Nie, pre Teba ako zamestnanca je výpovedná doba 2 mesiace, nezávisle od toho, koľko rokov si u zamestnávateľa odpracovala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sonka1
Poprosím o odpoved na otázku:
chcem dať výpoved tak, aby som končila k 31,12,2006. u zamestnávateľa pracujem 6ty rok.
v zákonníku práce sa píše, že ak je daná výpoved zamestnancovi, výpovedná doba je 3 mesiace - ak pracoval dlhšie u zames-teľa ako 5 rokov.

čo ak dám výpoved ja? čiže neni daná výpoved mne?
je takisto výpovedná doba 3 mesiace ked dávam výpoved ja?
VD je dvojmesačná v takomto prípade, ak dáš ty výpoveď. Takže je potrebné výpoveď doručiť zamestnávateľovi v priebehu októbra 2006. Od 1.11. bude plynúť VD, ktorá končí 31.12.2006.
Naposledy upravil Tweety : 05.09.06 at 11:39
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

Výpovedná doba je rovnaká. Ak chceš končiť 31.12.2006 musíš dať výpoveď v priebehu septembra najneskôr 30.9.2006, aby Ti výpovedná lehota začala plynúť 1.10.2006.
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

prepáč-poplietla som to.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kika571
Výpovedná doba je rovnaká. Ak chceš končiť 31.12.2006 musíš dať výpoveď v priebehu septembra najneskôr 30.9.2006, aby Ti výpovedná lehota začala plynúť 1.10.2006.
No podľa mňa ak chce niekto končiť 31.12.2006 a dáva výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou tak výpoveď podáva najneskôr do 31.10 aby výpovedná doba plynula november, december
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

§ 62
Výpovedná doba

Na začiatok

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

(2) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Chobot
Nie, pre Teba ako zamestnanca je výpovedná doba 2 mesiace, nezávisle od toho, koľko rokov si u zamestnávateľa odpracovala.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,vdaka
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Ak zamestnanec dá výpoveď s dvojmesačnou výpovenou dobou a zamestnávateľ mu v priebehu tejto doby nevyplatí mzdu do 15 dní od jej splatnosti, môže ukončiť zamestnanec okamžite pracovný pomer? Ak áno, patrí mu náhrada mzdy za zvyšok výpovednej lehoty? Ďakujem.
0 0
badovka badovka

badovka je offline (nepripojený) badovka

poradím ti, ak máš problémy s termínom podania, atď... daj výpoveď dohodou § 60 ZP - ku dňu akému chceš. Udať dôvod môžeš aj nemusíš. Zamestnávatelia poväčšinou s dohodami súhlasia.
Badovka
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

badovka
poradím ti, ak máš problémy s termínom podania, atď... daj výpoveď dohodou § 60 ZP - ku dňu akému chceš. Udať dôvod môžeš aj nemusíš. Zamestnávatelia poväčšinou s dohodami súhlasia.
Badovka
Práveže tam je problém, že zamestnanca nebudú chcieť pustiť, tak chce dať výpoveď s výp. lehotou a súčastne je tam riziko nevyplatenia mzdy. Tak ako potom reagovať?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

babetka
Práveže tam je problém, že zamestnanca nebudú chcieť pustiť, tak chce dať výpoveď s výp. lehotou a súčastne je tam riziko nevyplatenia mzdy. Tak ako potom reagovať?
Pohroziť s okamžitou výpoveďou, ak mu nebude vyplatená mzda, prípadne to skutočne urobiť.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Gabi03
Pohroziť s okamžitou výpoveďou, ak mu nebude vyplatená mzda, prípadne to skutočne urobiť.
A patrí potom zamestnancovi náhrada mzdy za výpovednú dobu?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

babetka
A patrí potom zamestnancovi náhrada mzdy za výpovednú dobu?
Náhrada mzdy za výpovednú dobu? Patrí mu mzda za dobu, pokiaľ bol zamestnaný (teda do skončenia PP). A ďalej podľa § 69, ods. 4 aj na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za 2 mesiace.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Gabi03
Náhrada mzdy za výpovednú dobu? Patrí mu mzda za dobu, pokiaľ bol zamestnaný (teda do skončenia PP). A ďalej podľa § 69, ods. 4 aj na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za 2 mesiace.
Ďakujem. Áno, presne par.69, osd.4 som myslela - zamestnanec, ktorý okamžite skončil prac. pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Pri skončení pracovného pomeru dohodou nie je žiadna výpovedná doba? Môžu sa zam-nec a zam-teľ dohodnúť aj týždeň pred skončením pracovného pomeru?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Áno.Ale musia sa obaja dohodnút.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Janka6685
Pri skončení pracovného pomeru dohodou nie je žiadna výpovedná doba? Môžu sa zam-nec a zam-teľ dohodnúť aj týždeň pred skončením pracovného pomeru?
Môžu, je to úplne na ich dohode.


dana
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nutricia
Áno.Ale musia sa obaja dohodnút.
Ďakujem. znova
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
dana9
Môžu, je to úplne na ich dohode.


dana
Ale môže sa na to isté miesto prijať nový zamestnanec, však?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

Áno,tam by bolo obmedzenie ak by došlo k výpovedi podla §63 z nadbytočnosti,vtedy sa nesmie prijat nový zamestnanec na jeho miesto počas troch mesiacov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať