Zavrieť

Porady

Vrátenie súdneho poplatku

Ahojte, chcem poprosiť o radu. Mala som spor vedený na súde o určitú peňažnú sumu. V uvedenej veci som zaplatila súdny poplatok. Keďže sme sa s dlžníkom nakoniec dohodli a podpísali notársku zápisnicu svoj návrh na súde som vzala späť. Akosi ma ale nenapadlo požiadať o vrátenie súdneho poplatku. Môžem to urobiť dodatočne? Uznesenie o zastavení konania mi už bolo doručené. Myslela som si že mi ho vrátia automaticky. Ale teraz čítam, že som o to mala požiadať v späťvzatí návhru
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tak požiadaj o vrátenie poplatku teraz.
    ibiza ale to môžem aj teraz požiadať? Uznesenie o zastavení konania už bolo vydané..
    Mária27 Ved ťa nezbijú, môžeš len získať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    § 11
    Vrátenie poplatku
    Odst 6

    (6) Ak sa má vrátiť poplatok alebo preplatok poplatku, súd alebo orgán štátnej správy súdov zašle odpis právoplatného rozhodnutia o jeho vrátení daňovému úradu príslušnému podľa trvalého pobytu (sídla) poplatníka, ktorý poplatok alebo preplatok poplatku vráti; v prípade, že orgán štátnej správy súdov nevydal rozhodnutie, zašle písomné upovedomenie o spôsobe vybavenia sťažnosti podľa osobitného zákona.
    Finančný úrad vráti poplatok alebo preplatok poplatku do 30 dní odo dňa doručenia odpisu právoplatného rozhodnutia alebo písomného upovedomenia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ibiza Ale ide o to, že ja som nepožiadala o to vrátenie poplatku.. Mám to urobiť dodatočne? uznesenie o zastavení konania mi už bolo doručené a tam o poplatku ani reči..
    buchač Citujem :
    Mária27 (Dnes 19:37) Ved ťa nezbijú, môžeš len získať.
    ibiza OK, ďakujem obom, tak to skúsim
      zbaliť

    Vrátenie súdneho poplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.