Zavrieť

Porady

vymahanie vyzivneho

Dory den chcem sa spytat, mam 25 rokov uz pracujem moji rodicia su rozvedeny. moj otec nam neplatil vyzivne, iba ked bol vo vazeni ale ked ho pustili tak zase prestal platit. Dlzi nam vela penazi a cchem sa spyata ci ich mozem vymahat dodatocne od neho aj ked som uz dospela a zamestnana. Ak by to bolo mozne, potrebujem k tomu aj suhals mojho dpospeleho brata, alebo to mozmem robit iba za mna v mojom mene? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mattto Pozri príspevok
    nauč sa chápať písaný text hovorím o prípade, ak je vo veci exekučný titul. Tvoj prípad sa sťahuje, ak ide žalovať otca o určenie výživného a zase zle, keďže výživné na plnoleté dieťa sa priznáva iba od podania návrhu a nie 3 roky spätne.
    este raz, dostuduj si ... alebo aspon precitaj ten link, tam to mas jasne napisane ...

    ja nepisem o zalobe na urcenie vyzivneho, ale o vymahani dlzneho vyzivneho urceneho sudnym rozhodnutim ... je to mozne len za 3 roky dozadu ...
    10 rokov plati pre nieco ine, nie pre dlzne splatky vyzivneho
    Naposledy upravil bubkoch : 23.07.12 at 09:10

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    bubkoch Pozri príspevok
    este raz, dostuduj si ... alebo aspon precitaj ten link, tam to mas jasne napisane ...

    ja nepisem o zalobe na urcenie vyzivneho, ale o vymahani dlzneho vyzivneho urceneho sudnym rozhodnutim ... je to mozne len za 3 roky dozadu ...
    10 rokov plati pre nieco ine, nie pre dlzne splatky vyzivneho
    máš pravdu, beriem späť

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    mažem, nech to nemýli
    Naposledy upravil mattto : 23.07.12 at 11:28

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mattto Pozri príspevok
    mal výživné určené súdnym rozhodnutím? ak áno, je to exekučný titul, postupuje sa ako pri hocijakej inej exekúcii, prídeš s originálom tohto rozhodnutia s vyznačenou právoplatnosťou a vykonateľnosťou za hociktorým exekútorom. Exekučný titul možno vymáhať 10 rokov od právoplatnosti. S bratom nie ste nerozlučné spoločenstvo, preto žiaden súhlas od neho nepotrebuješ.

    dostuduj ...
    v tomto pripade moze vymahat dlzne vyzivne max. za 3 roky dozadu ...
    http://www.e-pravo.sk/questions/view...malolete-dieta

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    .
    Naposledy upravil mattto : 23.07.12 at 11:28

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.