Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely

Dobré ránko "poradcovia",
prečítala som si všetky príspevky,ktoré sú tu ohľadom účtovania úhrad zahraničným partnerom a s tým súvisiace kurzové rozdiely, no i napriek tomu prosím o váš názor.
Robíme účtovníctvo dcérskej spoločnosti na Slovensku.Materská spoločnosť je v Rakúsku.Slovenská spoločnosť im vystavuje faktúry a rakúska ich uhrádza povedzme raz za tri mesiace a to z každej určitú čiastku.Chcem sa spýtať,keď mi chodí mesačne výpis z VÚB,či musím každú úhradu dávať ako jeden účtovný doklad s platným kurzom EUR v daný deň úhrady,alebo iba položku na doklade s kurzom EUR k poslednému dňu v mesiaci.Kolegyňa totiž robila tú druhú verziu,a nie som si istá či dobre, i keď na druhej strane ak sú kurzové rozdiely nedaňové,tak by som tým asi veľa nepokazila.
Dáko som sa rozpísala,ale dúfam,že zrozumiteľne.
Vďaka za váš názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Kurzové rozdiely sú nedaňovým nákladom iba iba pri prepočte záväzkov a pohľadávok k 31.12. Počas roka KR z úhrad sú riadnym daňovým nákladom. Ja preratávam úhrady denným kurzom. Tiež mám mesačné výpisy. Myslím však, že keby si mala v smernici mesačný kurz ,dá sa to.

    INGRID.S je offline (nepripojený) INGRID.S

    INGRID.S
    Suhlasim s Emily ,nedaňovým nákladom sú len prepočty k 31.12.
    Ale ja by som to radšej prepočitavala kurzom ktorý je platný v deň úhrady.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ja dostávam tiež mesačné výpisy, ale úhrady prepočítavam kurzom, ktorý je platný v deň úhrady, tak ako píšu moje predchodkyne. Nedaňové náklady detto -prepočty k 31.12.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami, taktiež prepočítavam kurzom ku dňu transakcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.