Zavrieť

Porady

Dopravna nehoda

priblizne pred mesiacom mi naburali do auta na parkovisku pred blokom kde byvam dotyčny pan z miesta ušiel neprisiel zamnou ani nenechal listok za stieračom ked som zbadala buchnute dvere vedela som ze škodu sposobil sused lebo mal zodrety naraznik a zvyšky farby mojho auta . Išla som za nim a hned sa priznal že to sposobil on ale nechcel sa dohodnut bol strašne arogatny a aj podnapity tak som zavolala na policiu ked prišli policajti dali nam fúkat pan sused nafukal 1,6promile a vtedy začal tvrdit že on dnes v aute vôbec nesedel a škodu sposobil deň predtym ale mestka kamera ho nasnimala ako šoferuje aj v ten deň vtedy policajti zavolali dopravakov z trebišova ked prisli vsetko pofotili spisali spis išli sme vypovedat a to bolo všetko . Sice poisťovna vyplatila sposobenu škodu ale to je všetko sused nedostal ani pokutu ani zakaz šoferovania odvety už ubehol mesiac . Existuje že pan sused z toho nebude mat nič ?
Naposledy upravil ivka70 : 04.06.16 at 06:29 Dôvod: vratenie vymazanej otazky
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

dmc je offline (nepripojený) dmc

dmc
Vies dokázať že sused (škodca) v čase spôsobenia dopravnej nehody (škodovej udalosti) bol pod vplyvom alkoholu ? Asi nie.

Pre trestnosť činu poskodzovania cudzej veci sa vyzaduje úmyselné konanie. Vies ho preukázať ? Asi nie.

Ako vieš že spôsobenie nehody (škodovej udalosti) nebolo riešené v blokovom (alebo spravnom) konaní po predvolaní na Dopravný inspektorát ??

(Buď rada ze más uhradenú škodu na vozidle)
Gabriela194 Až tak rada nie som poisťovna co vyplatila nestači na opravu a ked som to povedala poistovni tak len tolko povedali že mam vymahať sudom od vinnika. A v druhom rade by mal dostať zakaz šoferovania na 1až 5 rokov lebo opustil miesto nehody a mal aj jedneho svedka že to sposobil den pred tym a neohlasil to kludne išiel domov že ja to nezbadam
dmc vsetko je to otazka dokazovania - podaj trestne oznamenie ak sa ti nepaci.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
....a teraz o čo Ti ide ???
Len o potrestanie, odvetu, ergo o pomstu ?
Škoda bola vyriešená, takže buď v kľude.

Je síce na druhej strane aj pravdou, že o nejakú dobu možno spôsobí inú dopravnú nehodu s trochu horším koncom. Ale pokiaľ sa vydrbe niekde do šancu sám a nikomu neublíži ? Veď to bude len jeho problém.
--------------------------
Ale odpoveď k otázke by mohla znieť aj v duchu takom, že dotyčný je ešte stále v štádiu riešenia...
...a v neposlednej miere je na mieste aj otázka, že odkiaľ vieš, že dotyčný nefásol žiadnu paletu.
Gabriela194 Nie o pomstu ide len som chcela vedieť že ako teraz postupuje policia
misoft Neboj sa - i na neho dôjde. A do smiechu mu nebude.

miguel9991 je offline (nepripojený) miguel9991

miguel9991
Polícia bude postupovať tak, že celý spis policajt predloží na správny orgán, kde tomu pánovi hrozí za priestupok 22 ods 1b,g zák o priestupkoch to je útek z miesta DN a sposobenie dopravnej nehody trest zákazu činnosti 1-5 rokov a pokuta do 1300 eur. Až keď správny orgán vydá právoplatne rozhodnutie a uzná ho vinným a uloží mu zákaz činnosťi viesť motorové vozidla,od vtedy nemôže jazdiť. Keď bude a prichytia ho, má na krku trestný čin marenia úradného rozhodnutia. A ten alkohol sa nedá dokázať, že jazdil pod vplyvom v tom čase keď spôsobil nehodu, neviem prečo mu dávali vôbec fúkať, keď ho neprichytili jazdiť. A ohľadne tej poisťovne, ak ti nepreplatila celú sumu, treba to od nej vymáhať, keď chceš pripojím link na túto tému, ako radi v tomto prípade právnik
Gabriela194 Pytam sa preto lebo už ubehol mesiac a dufam že aspon dostane nejaky trest

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.