Zavrieť

Porady

leasing v EUR

Mám splátkový kalendár v EUR, každý mesiac mi chodí fa na splátku a je prepočítaná na sk. Ako mám účtovať do PD splátky akým kurzom. Kurzom ked stroj bol prevzatý alebo vždy iný kurz podľa vystavenej faktúry?
A ešte jedna otázka stroj na leasing sa odpisuje 6 rokov? Ak by bol stroj kúpený v hot. tak by sa odpisoval 6 rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Používaš kurz, ktorý je uvedený na faktúre. S tým naúčtuješ splátku. A rozdiel medzi splátkou a jej úhradou máš kurzový rozdiel.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Môžem dávať leas. splátky ako VNZD a potom na konci roka naúčtovať do nákladov nájomné a poistné jedným zápisom. A ten jeden zápis by bol kurzom obstarania?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Úrok z mesačnej splátky dávaš do VOZD kurzom, čo máš na faktúre ku každej splátke. Ostatné je VNZD.
    Majetok zaradíš do užívania už v SKK. A z toho aj odpisuješ. A odpis je VOZD.

    ewap je offline (nepripojený) ewap

    ewap
    Dada
    Používaš kurz, ktorý je uvedený na faktúre. S tým naúčtuješ splátku. A rozdiel medzi splátkou a jej úhradou máš kurzový rozdiel.
    Nájde sa dobrá duša čo mi podrobne rozpíše čo robiť s kurzovým rozdielom?

    Ako sa zaúčtuje kurzový rozdiel v JÚ ? Prosím veľmi pekne o odpoveď.
    Naposledy upravil ewap : 30.03.06 at 03:54

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ja by som k tomu mala ešte otázočku - a čo spraví karpis s tými faktúrami, ktoré mu chodia každý mesiac v Sk? Veď faktúry su daňový doklad a asi ich aj musí uhradiť

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    SDC Bratislava, s.r.o.
    Ja by som k tomu mala ešte otázočku - a čo spraví karpis s tými faktúrami, ktoré mu chodia každý mesiac v Sk? Veď faktúry su daňový doklad a asi ich aj musí uhradiť
    No uhradí ich, čo by s nimi robil. Faktúra k splátke je preto vystavená, lebo ide o leasing v EURách a na faktúre má rozpísanú DPH v SKK.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    To mi je jasné, ale ako tú faktúru zaúčtuje? 314./321.?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    SDC Bratislava, s.r.o.
    To mi je jasné, ale ako tú faktúru zaúčtuje? 314./321.?
    Karpis podľa toho čo bolo uvedené v príspevkoch účtuje v jednoduchom účtovníctve.
    V PÚ sa predsa splátka leasingu neúčtuje 314/321. Daj si vyhľadať "leasing"

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Dada - aj keď to celkom nesúvisí s touto témou - nevšimla som si, že je to v JU - čítala som PD ako PÚ ), ale chcela som Ťa poprosiť - 314 - sa účtovali leasingy obstarané pred r. 2004. Dúfam, že nedošlo aj tu k zmene a tieto sa môžu doúčtovať po starom.......??? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.