Zavrieť

Porady

Vykazovanie trasy súkromných jázd na služ. aute

Ma zamestnávateľ pravo požadovať od podriadeného pracovníka, aby si v mesačnom výkaze knihy jázd služobne prideleného auta, vykazoval pri odjazdených súkromných km aj presnú trasu (napr.: sukr.jazda z Bratislavy do Popradu). Vedúci nevyžaduje účel cesty ale len trasu súkromnej cesty. Veduci tym chce sledovat a ustriehnut, aby zamestnanec neklamal pri vykazovani sluz. a sukr. km, a chce si sukromne trasy prepocitavat, ci si neubral zo sukromnych km a nevykazal si ich v sluzobnych km. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Právo požadovať to má, veď je to jeho MV. Ak s tým zamestnanec nesúhlasí, určite ho zamestnáv. nebude nútiť, aby ho používal súkromne. Veď súkromné cesty nie sú daňovo uznaným nákladom zamestnávateľa.
    ata111 Ak navyše zdaňuje zamestnancovi vo výplate 1% z hodnoty vozidla, tak by to ani nemusel chcieť vedieť..., ale môže ako píše Tweety.
    hanelore16 Zamestnanec (podriadeny) sa na to ale pozera tak, ze mu nadriadeny zasahuje do jeho sukromia, a nevidi dôvod, vyzadovat smery jazd. Podstatne je, ze si tie jazdy vykaze ako sukromne a zaplati si sukr. km. Ale - logika veci mi hovori, ze veduci ma pravo ziadat...otazka nejakej etiky a zasahu do sukromia je pri tom ale podruzny sprievodny znak... Kazda minca ma dve strany...

    Vykazovanie trasy súkromných jázd na služ. aute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.