Zavrieť

Porady

ako zrušiť trvalý pobyt exmanželovy

mám taký problém kamarátka sa rozviedla a chcela by vedieť ako postupovať ,,,,,chce zrušiť trvalý pobyt exmanželovy s ktorým je rozvedená viac ako rok a spolu už niesu a chcela by ho odhlasiť lebo jej chodia exekucie pre jeho neplatenie požičiek ,,len tu je problém jej rodičia prepísali byt na nich a on je ako spoluvlastník ,,,nedalo,by sa to neako zrušiť pomože niekto ako postupovať dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pokiaľ je spoluvlastník, odhlásiť ho nemôžeš. Nebezpečenstvo od exekútora je v tom, že ak jeho dlhy vznikli počas manželstva a nemáte vyporiadané BSM, exekútor môže uspokojiť požiadavky aj z majetku v BSM. Čiže vyporiadť BSM čo najrýchlejšie.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Otázkou je, či to majú v bezpodielovom alebo podielovom spooluvlastníctve ...
    Ak je spoluvlastník, tak jedine zrušiť spoluvlastníctvo súdnou cestou a až potom sa dá zrušiť trvalý pobyt. Ak prepísali jej rodičia byt aj na neho, dokazovanie by malo byť celkom jednoduché. Inak neviem prečo by nemohla zahadzovať žlté lístočky z pošty o uložení zásielky - rovno do koša. To by ma asi trápilo najmenej.

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Správna pripomienka je, či je byt v podielovom alebo bezpodielovom spoluvlastníctve ("rodičia prepísali"). To z otázky nie je zrejmé - ak to bolo darovaním pôjde zrejme o podielové spoluvlastníctvo, ak kúpu bezdpodielové.....

    ako zrušiť trvalý pobyt exmanželovy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.