Zavrieť

Porady

prac pomer na urcito

Mam prac zmuluvu na dobu urcitu od 31 decembra 2OO8 a o dva mesiace vraj budeme koncit,tak sa chcem opytat,ci mam narok na odstupne..daqkujem ta zmluva je salamunsky pisana,,od 31 12 2008 na dobu urcitu a to do konca platnosti zmluvy s xxx as resp xxxxsro..v preklade do casu az moj zamestnavatel bude mat zmluvu na prace s dvoma firmami..skusobna doba tri mesiace,vypovedna lehota dva mesiace. nebolo to na zastupovanie.a este som ani vypoved nedostal a to mam koncit k 1.,augustu 2013 dakujem a co by som mal dalej robit,ako postupovat? ved tu je strasny problem sa dopracovat k spravodlivosti
Naposledy upravil satjam : 07.06.13 at 08:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ak bola PZ uzavretá v rozpore so zákonom, je neplatná a postupuje sa v zmysle ZP. Nezáleží na pomenovaní ale na obsahu. Z toho mi vyplýva, že máš PP na dobu neurčitú a teda aj nárok na odstupné

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nemáš. AK PP skončí dobou určitou, nie je nárok na odstupné. Len pozri, či naozaj nebola predlžená na neurčito, potom je všetko inak.
    Naposledy upravil Tweety : 07.06.13 at 08:34

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Od 31.12.2008 uz nemoze tvoja zmluva but na dobu urcitu.
    Jedine ak by to bola zmluva na zastupovanie .... tak to skus upresnoit, dokedy je tvoja zmluva dohodnuta?

    Aj ked ma niekto zmluvu na dobu urcitu a zamestnavatel sa v jej priebehu rusi, tak musi dostat vypoved kvol iruseniu zamestnavatela spojenu s narokom na odstupne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.