Zavrieť

Porady

ZISK s.r.o.

Prosím, sro mala. dložene DP PO, už mám zaúčtovaný celý rok 2013 a SRO ma zisk 1500€. Ako to mám ukončit v účtovníctve. Myslím
ten účet 431?

Daň z príjmu som zaúčtovala do roku 2013 591/341, Čo ešte mám urobiť???
Naposledy upravil zhv : 02.06.14 at 15:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Keď máš všetko zaúčtované ako má byť, vytlačené, proste keď máš všetko správne, urobíš ročný prevod k 31.12.2013. Výsledok hospodárenia (buď zúčtovanie zisku 710 / 702, alebo zúčtovanie straty 702 / 710) sa do nového roku (čiže 2014) prenesie na účet 431. O tom ako sa tento účet použije, rozhodne VZ, a až potom o tom účtuješ, na základe zápisnice z VZ. Ak máš na účte 431 niečo v roku 2013, tak to je hospodársky výsledok z roku 2012, a o tom malo VZ rozhodovať v roku 2013.

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Treba si vytlačiť súvahu pred zdanením a potom ID zaúčtovať v r.2013 daň z príjmov PO 2013 591/341 a vytlačiť súvahu po zdanení a uzavrieť rok.
    Ja si najprv vypĺňam DPPO aby sa mi daň z príjmov PO vypočítala sama a podľa toho si ju zaúčtujem ako mi ju zaokrúhli v DPPO. Daň zaúčtujem a až potom tlačím a kontrolujem súvahu a výkaz ziskov a strát s DP. Po skontrolovaní odosielam.
    zhv ďakujem a ten účet 431 sa kedy účtuje,myslím rok
    maped Účet 431 – Výsledok hospodárenia v schvaľovaní nesmie mať pri uzatváraní účtovných kníh zostatok.
    Zaúčtovanie HV na začiatku roka 2014 by sa malo preniesť pri závierke a prevode na nový rok 2014 v účtovníctve- ID 431/428

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.