Zavrieť

Porady

Zabudnuté bloky a DPH

Pár dní po podaní DPH za január priniesol konateľ bloky z RP na preplatenie s januárovým dátumom. Čo mám urobiť?
1) dodatočné daňové priznanie k DPH za január (nerada by som...)
2) zaúčtovať ich do februára a uplatniť DPH vo februári
3) zaúčtovať ich do januára a DPH zaúčtovať na analytiku /neuplatnená DPH/
4) hodiť do koša
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    zaúčtuješ ich do marca, uplatníš si odpočet v marci..... nič k bločkom písať netreba, však ked ich máš v marci, nemohla si ich mať vo februári

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana S. Pozri príspevok
    Pár dní po podaní DPH za január priniesol konateľ bloky z RP na preplatenie s januárovým dátumom. Čo mám urobiť?
    1) dodatočné daňové priznanie k DPH za január (nerada by som...)
    2) zaúčtovať ich do februára a uplatniť DPH vo februári
    3) zaúčtovať ich do januára a DPH zaúčtovať na analytiku /neuplatnená DPH/
    4) hodiť do koša
    Januárove nároky na odpočet dph si môžeš uplatniť aj neskôr, najneskôr do konca zdaňov. obdobia.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    § 51
    Uplatnenie práva na odpočítanie dane
    Na začiatok

    (1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

    a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
    b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
    c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
    d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    mne sa stal teraz ten istý prípad ako zadavatelke temy, zaujímalo by ma ako to zaučtovat aby mi sedela dph v marci (jadná sa o doklady z februára(
    zaučtujem to k 1.3? a pripnem k tomu poznámku že dph z dokladov nebola uplatnená vo februáry?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alusa783 Pozri príspevok
    mne sa stal teraz ten istý prípad ako zadavatelke temy, zaujímalo by ma ako to zaučtovat aby mi sedela dph v marci (jadná sa o doklady z februára(
    zaučtujem to k 1.3? a pripnem k tomu poznámku že dph z dokladov nebola uplatnená vo februáry?
    Ak by si si prečítala predch, príspevok č. 3, zistila by si, že nárok si môžeš uplatniť aj neskôr ako vznikol.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    tweety, ja som pochopila že narok na odpočet si ešte můžem uplatnit, mne išlo len o to že som nevedela ako to zrealizovat, išlo mi presne o to čo mi napísala ladyrs že to normalne len zauštujem do marca a hotovo, nevedela som či to nemusím robit dako inak (napr. cez daku obkluku, lebo niekto by mohol namietat že je to naklad februára, a aj ubytok z pokladnici by mal byt februar a takto to bude všetko len v marci, a som velmi rada že sa to nekomplikuje proste sa to len zaučtuje do marca

    Zabudnuté bloky a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.