Zavrieť

Porady

Odkupenie nepouzitelneho tovaru ako dan.vydavok pri podpore predaja

Ahojte vsetci. Vyskytol sa mi teraz nasledovny pripad a rad by som sa poradil ako ho posudit z hladiska zakona o dani z prijmov.
Sme firma, ktora predava pristroja. Momentalne firma zvolila strategiu na podporu predaja sposobom, ze odkupime stare, zvacsa uz nepouzitelne pristroje, nakolko zakaznik je aj rad ze sa ich moze touto cestou zbavit z majetku. Nasledne tento zakaznik zakupi u nas novy pristroj. Je to vlasntne motivacny faktor ako doviest zakaznika ku kupe. Odkupeny stary pristroj nie je na trhu realizovatelny a je teda vhodny na likvidaciu.
Otazka je, ci mozem tento vydaj v JU posudit ako danovo uznatelny vydaj, nakolko v konecnom dosledku je pouzity na dosiahnutie zdan.prijmov zo zivnosti. Podobny nazor mam aj pri DPH, kedy toto plnenie bude pouzite na dodania tovaru s danou.
Prosim o vase nazory.

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    1 názor ti už bol povedaný a to v tejto téme:
    http://www.porada.sk/t32754-opat-akc...e-vydavky.html

    aj tu už je povedaný názor:

    http://www.porada.sk/t32547-akcia-st...e-vydavky.html


    Môj názor:

    Ak takýto spôsob bude pre DÚ dokázateľný z pohľadu zabezpečenia, dosiahnutia zisku, tak takýto výdavok je daň.uznaný.
    Naposledy upravil renča1 : 20.10.06 at 03:22

    Odkupenie nepouzitelneho tovaru ako dan.vydavok pri podpore predaja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.