Zavrieť

Porady

Jasličky + príspevok zo Soc.poisťovne

Dobrý deň

Chcela by som sa spýtať :

Mám 2-ročnú dcérku a teraz mi začala chodiť do jasličiek. Ja mám pracovnú zmluvu " na dohodu" a chcela by som si požiadať príspevok zo socialnej poisťovne za opatrovanie 230 euro.
Aké musím spĺňať podmienky aby mi ten príspevok dali. A prídem pri tom o rodičovský príspevok? Niekto mi poradil, že sa to môže dať aj na manžela a ostane mi rodičovský .
Nevie niekto ako to funguje?

Ďakujem moc pekne vopred

-b-
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zo SP určite nedstaneš žiadny takýto príspevok ..
    predpokladám, že máš na mysli toto (žiada sa na UPSVaR) - pozri si, prípadne aj iné info tam nájdeš. http://www.employment.gov.sk/prispev...t-o-dieta.html

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak v prvom rade príspevok na starostlivosť o dieťa vypláca UP a nie SP.
    A v druhom rade, môžeš mať len jeden príspevok ... bud rodičovský alebo príspevok na starostlivosť.
    Pri poberaní príspevku na starostlivosť prestávaš byť na RD a tým pádom sa musíš vrátiť do zamestnania.
    Príspevok na starostlivosť je vyplácaný v skutočnej výške nákladov čo vynaložíš na dieťa v škôlke alebo jasličkách alebo u opatrovateľky . Ak napr. ťa mesačne bude stáť škôlka 100 e tak dostaneš len 100 e. Ak bude stáť školka 250 eur tak UP ti dá maximálne 230 eur.

    Jasličky + príspevok zo Soc.poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.