Zavrieť

Porady

Hlásenie za rok 2006 - zrážkova daň

Mám iba jedinú otáku: ak som správne pochopila zrážkova daň do hlásenia za rok 2006 nepatrí?
A ak mál zamestnanec príjem zo závislej činnosti do Sk 5000,-- + zrážkova daň počas roka, tak tento príjem sa do úhrnu príjmov za rok 2006 do časti I. riadku 0 nezapočítava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Ja som tiež počula , že zrážkova daň do hlásenia nepatrí a tým pádom ani do celkového úhrnu príjmov do riadku 0 príjem dohodára nepatrí.
    Lenže do toho riadku treba napísať celkové vyplatené príjmy všetky no a mne z toho vyplíva , že aj dohodár.
    Minulý rok som do hlásenia dala aj dohodára a všetko bolo v poriadku tak teraz neviem.

    Vie niekto ako to má byť na 100%???

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Nie, takýto príjem nejde ani do hlásenia za rok 2006 ani do štvrťročných prehľadov za rok 2006.
    Do potvrdenia o príjme ide tento príjem do riadku 12 a zrazená daň do riadku 14.

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    čiže ani do časti 3 sa nepíšu tý ktorý mali príjem do 5000,-- mesačne a zdanený zrážkovou daňou, hovorím správne?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sonička Pozri príspevok
    čiže ani do časti 3 sa nepíšu tý ktorý mali príjem do 5000,-- mesačne a zdanený zrážkovou daňou, hovorím správne?
    Áno správne. Zrážková daň sa v hláseniach za rok 2006 neobjavuje v nijakej forme.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Hlásenie za r. 2006 = súčet súm z kvartálnych prehľadov za rok 2006.

    Môže sa stať, že v ňom bude započítaný aj zamestnanec so zrážkovou daňou, ale iba v tom prípade, ak mal aj daň preddavkovú ...napr. starobný dôchodca s nepravidelným mesačným príjmom......do hlásenia sa mu započítajú iba príjmy zdanené preddavkovo.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sonička Pozri príspevok
    čiže ani do časti 3 sa nepíšu tý ktorý mali príjem do 5000,-- mesačne a zdanený zrážkovou daňou, hovorím správne?
    Sonička keď som sa pozrela na tvoje príspevky tak na tú zrážkovú daň v hlásení si sa už pýtala niekoľkokrát. Skús nám už veriť že sa tam tá zrážková daň naozaj nepíše

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    A co s nevyplatenymi odstupnymi? v prehladoch su zaratane, ale do 31. januara neboli vyplatene. Tymto zamestnancom som znizila hrubu mzdu a aj odvedenu dan aj v potvrdeniach a aj v rocnych zuctovaniach. Mam to zmenit aj v hlaseni? Lebo aj tak nemame dan z prijmov uhradenu, takze to moze byt aj v tom zostatku teoreticky.

    Hlásenie za rok 2006 - zrážkova daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.