Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry ERP

Dobrý deň,

ako zaúčtujem v podvojnom účtovníctve úhradu faktúry ak príjmem peniaze v hotovosti evidované elektronickou registračnou pokladňou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anonym123 ked dam automaticke úctovanie . tržba z ECR (hned mi tam vyskoci 211/604,343
    anonym123 Ak dám inkaso faktúry, zobrazí mi to v KV DPH, D2

    a ak dam trzba z ecr a prepíšem nechcem mi urobiť uzávierku DPH
    Žabinka píšeš o úhrade faktúry.. najprv musí byť faktúra vystavená 311-AU/604,343, a potom uhradená 211-AU/311-AU
    ak účtuješ klasický doklad z ERP, nie úhradu faktúry, tak 211-AU/604,343..
    neviem čo je automatické účtovanie.tržba z ECR..
    anonym123 faktura bola vystavená. ale úhrada bola realizovaná cez elektornickú registračnú pokladňu ak dám inkaso faktúry v hotovosti tak mi to da v KV do D2
    Consultix Asi bude treba v systeme si spravne nastavit rezim DPH pre uhradu faktury cez ERP, kedze na takom doklade o DPH neuctujeme...
    anonym123 No možno ale ide to cez virtuálnu registračnú pokladnu.

    A čo v takom prípade ak uz je vystavená faktúra s DPH a úhrada cez virtuálnu reg. pokladnu tak isto s DPH?

    Napadá mi akurát možnosť ze ak v programe mám tú faktúru dám ju neúčtovať... a potom tržbu z ECR. a prepojím s tou faktúrou
    anonym123 Alebo dám storno faktúry a zaúčtujem iba tržbu z ECR? Faktúra bola vystavená občanovi .
    avalik A co mas uvedene na doklade z erp? "uhrada faktury" ... alebo polozky ako na fakture?
    Dav automatické účtovanie je nastavené na predaj položiek,pri úhrade faktúry treba opraviť účty
    anonym123 Ak upravím účty ... nespraví mi uzávierku DPH
    Dav Kontaktovať dodávateľa softu -nech to urobí tak, aby bol možný korektný postup
    Dav a úhrada faktúry do DPH nejde, do DPH ide faktúra
    Žabinka ja som sa doteraz nedozvedela z komentárov, čo má vlastne na doklade z ERP.. ak má rozpis základ dane, DPH, suma spolu, tak to je štandardný bloček z ERP, nie úhrada faktúry, ako to nazval pýtajúci sa.. a vtedy nebolo potrebné vystavovať faktúru, lebo to má potom dvojmo.. ak to je ozaj úhrada faktúry aj s rozpisom DPH, tak to má potom celé zle nastavené v VRP, a čo s tým, to už potom neviem.. snáď stornovať doklad VRP, to predsa musí ísť, nastaviť správne VRP, a urobiť bloček znovu? a potom do DPH a KV pôjdu len údaje z faktúry..
    anonym123 Je to dvojmo. Na bločku je predaj tovaru je tam aj dph. Nie je tam úhrada faktúry. Nrdalo by sa bloček nechať a stprnovat faktúru?
    Žabinka no, ak nie je na bločku informácia typu "úhrada faktúry č...", tak zruš faktúru.. ale treba to dať do poriadku s VRP..
    anonym123 Ďakujem Vám veľmi pekne za rady ... konečne som sa z toho nejak zmysluplne dostala .) .... a ano pozrieme na VRP.

    Ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.