Zavrieť

Porady

Skončila mi nájomná zmluva v decembri a bývam načierno

Nájomná zmluva mi skončila už v decembri minulého roka.ostala som dlžná za nájom a majiteľka má vyhadzuje z bytu aj s dieťaťom.chce dať odpojiť elektriku a zobrať mi kľúče. Tri mesiace bývam na čierno, čo mám robiť.? môže má vyhodiť do dvoch týždňov?
Naposledy upravil ivka70 : 22.03.21 at 16:14
8 komentárov     zbaliť
veronikasad prečo neplatíš nájom ?
Mária Kucharcikova Nájom som platila kým som neprišla o prácu.ja chcem vedieť či má môže len tak vyhodiť.
ivka70 Podla akeho zakona bola uzavreta zmluva?
Mária Kucharcikova Podľa občianskeho zákonníka
buchač Podľa Občianskeho zákonníka: "Prenajímateľ môže vypovedať nájom bytu, ak nájomca hrubo porušuje svoje povinnosti vyplývajúce z nájmu bytu najmä tým, že nezaplatil nájomné alebo úhradu za plnenia poskytované s užívaním bytu za dlhší čas ako tri mesiace.
Mária Kucharcikova V januari som poslala 200 vo februári 300 a teraz má chce odpojiť z elektriny, do stredy keď jej nedám 400.
veronikasad mesačné nájomné vrátane energii bolo v zmluve dohodnuté kolko ?
Mária Kucharcikova 400 zo všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária Kucharcikova Aj vám sa to môže stať.nie v zlom
    marleau nemôže, nie ja každý sprostý
    hanelie Pozerali ste si či máte nárok na rôzne príspevky z úradu práce ? Ste zamestnanec ,szčo ,nezamestnaná, v hmotnej núdzi - skuste si nájst lacnejší podnájom, sú aj ľudia, ktorí sa obrátia prostredníctvom FB o pomoc - nezúfajte, nie je hanba v tejto dobe dostať sa do hmotnej núdze
    Mária Kucharcikova Áno vybavujem si cez urady no majiteľka nás chce vypnúť s elektriky a vyhodiť, nás na ulicu.a teraz neviem kam rýchlo a čo mám robiť.
    ivka70 Pozri link od marie27
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Čo máš robiť ? Uhradiť nedoplatok, alebo sa dohodnuť na splátkovom kalendári ...
    Samozrejme bežné nájomné platiť načas
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária Kucharcikova Ale ved áno ale teraz som bez práce a môže má len tak vyhodiť na ulicu.aj počas lokdaunu?
    veronikasad Dokedy teda chceš neplatiť nájomné ? Prenajímatel má za teba platiť všetky služby ? To si ako predstavuješ ?
    ivka70 A preco by mala majitelka bytu robit tebe socialnu sluzbu? Ona ma vydavky, ktore platit musi, ty byt vyuzivas a neplatis.
    Mária Kucharcikova Pýtam sa na niečo ine,vy my odpisujete zas niečo iné.!na čierno bývam tri mesiace a platila som jej.teraz má chce vyhodiť.
    veronikasad ku dňu kedy ti skončila nájomná zmluva máš vyrovnané všetky platby ?
    Mária Kucharcikova Sto euro som ostala dlžná
    veronikasad My to na Porade za teba nevyriešime, zrejme ti prenajímatelka vyšla v ústrety aby si si našla nové ubytovanie a keď to trvá moc dlho a neriešiš to, tak vzala iniciatívu do svojich rúk. Zmluvu treba konzultovať s právnikom...
    Mária Kucharcikova Ok
    Mária Kucharcikova Ľudia veľmi sa bojím nemám rodinu niekoho som s detskeho domova a naozaj nemám kam ísť!!! pomôžte mi poraďte.som sa na tomto svete prosím vás máte ????
    Tweety Klikni na link pomoci od Mária27
    jslancik nasťahovať k nemohúcnemu dedkovi celú famíliu? ktorá nemá záujem pracovať. to by bolo riešenie teda.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária Kucharcikova Otec deti býva s nami
    ivka70 A ten snáď tiež nepracuje?
    dmc Najomna zmluva skoncila uz v decembri ????
    mate dlh na najomnom a ešte stale Vás majitel bytu nevyhodil ????? pritom neplatite ani teraz a nemate ani platnu najomnu zmluvu ????? Takze nepracujete ani jeden.... a chcete od majitela bytu aby vam robil charitu a nechal vas tam byvat. Chcete pocut moj nazor ? Ak by to bol moj byt a nezaplatili by ste mi do 15 dni od vzniku prveho dlhu - vyhodim vas na ulicu a kludne by ste sa mohli stazovat aj na lamparni.
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    na mieste prenajímateľa by som volal policajtov, že sa mi niekto vlámal do bytu. potom treba len dobrú historku... že som v byte pár mesiacov nebol, lebo bývam v inom meste a nájomníci sa odsťahovali pred niekoľkými mesiacmi. a keď som išiel okolo, tak som zistil, že v byte sa svieti. zistilo by sa, že bývalí nájomníci si asi urobili kópiu kľúčov a začali prespávať v byte, z ktorého sa vysťahovali. obaja rodičia pôjdu do basy a dieťa vezme sociálka. neoprávnené vniknutie do cudzieho majetku, ktovie, čo všetko z bytu zmizlo... juuuj. škriabanec na zámku sa určite nájde...

    vravíš, že bojíš, bojíš? kúp si byt a nechaj v ňom bývať pro bono kadekoho. založ si a plať rovno azylový dom pre rodiny v núdzi.

    ver tomu, že ak vás majiteľka vyrazí z bytu a vymení zámky, tak sa jej nikdy nič nestane. možno po x rokoch súdov dostane pokutu pár sto eur. lenže vy dostanete doplatiť zvyšné nájomné, čiže pravdepodobne bude aj tak v pluse. ak sa bude chcieť s vami pohrať, tak vám vypne elektriku, ako sľubuje. možno aj voda by sa dala. plus pravidelné navštevovanie SVOJHO bytu v nočných hodinách.

    milo2 je offline (nepripojený) milo2

    Man milo2
    ivka70 vy by ste platili za najomnika ktorri si neplni svoje povinnosti. co sa moze stat? neopravnene uzivanie nehntelnosti po datume konca zmluvy je trestny cin, to z aprve. za dalsie mozte sa dohodnut o uznani dlhu pisomnou formou, divim s aze to neurobil vlastnik bytu. dalej moze vam zadrzat vase veci v byte ale to trva. pokial uzivete byt teda pokial mate kluce od bytu a neplatite stavate sa dlznikom a majitel si to moze lahko vybavit na sude, raz budete mat prijem a potom vam to budu strhavat s platu.
    veronikasad Pozri na dátum založenia témy ...
    ivka70 Trochu si si pomylil adresata.....

    Skončila mi nájomná zmluva v decembri a bývam načierno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.