Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie nákupu PC za 1,- Sk

Prosím ako zaúčtovať tento prípad. Obec kúpila počítač od T-comu za 1,- Sk spolu s prístupom na internet. Zaviazali sme sa na dva roky. Pošas týchto dvoch rokov splatíme počítač T- comu. Ako zaúčtovať faktúru na 1,- Sk. Nemám dať ohodnotiť počítač znalcom a dať to do majetku obce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Veľmi málo informácií, ale pokúsim sa. Domnievam sa, že 1,- Sk ktorú ste zaplatili za PC je vlastne akontácia. PC budete splácať dva roky. Z uvedeného mi teda vychádza, že ide o finančný prenájom, ktorého účtovanie je upravené v § 31a postupov účtovania pre RO,PO,ŠR,obce a VÚC.
    Pekný deň

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    natascha
    Prosím ako zaúčtovať tento prípad. Obec kúpila počítač od T-comu za 1,- Sk spolu s prístupom na internet. Zaviazali sme sa na dva roky. Pošas týchto dvoch rokov splatíme počítač T- comu. Ako zaúčtovať faktúru na 1,- Sk. Nemám dať ohodnotiť počítač znalcom a dať to do majetku obce?
    Podľa mňa počítač je kúprený za 1,- Sk a dva roky sa bude platiť prístup na internet.

    natascha je offline (nepripojený) natascha

    natascha
    karpis
    Podľa mňa počítač je kúprený za 1,- Sk a dva roky sa bude platiť prístup na internet.
    Áno, je to tak.

    Zaúčtovanie nákupu PC za 1,- Sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.