Zavrieť

Porady

Mám cvičiť po dvoch dňoch od úrazu - zlomenina oboch kľúčnych kostí?

Spadla som zo schodov a zlomila som si obe kľúčne kosti. Po 2 dňoch som bola na kontrole v spádovej chirurgickej ambulancii. Po príchode mi pani doktorka oznámila, že mám cvičiť, lebo fixácia - stela dorsis nie je naveky. Sťahovať nábytok nemám, ale všetko robiť môžem. Kedže som nedokázala podľa pokynov zdvihnúť ruky za hlavu, takto urobila ona a potom hned ruky dolu a za chrbát. Zaujíma ma, či je to správny postup.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Nie som doktor, ale určite je to veľmi skoro, to bola traumatologička?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janka331 nienebola, to som bola na spádovej chirurgii, pri tom jej postupe som videla všetky hviezdy...
    terezamaria Jednoznačne by som vyhľadala traumatológa, ten vie najlepšie posúdiť, čo a kedy začať cvičiť a ako sa správať so zlomenými kľúčnymi kosťami....
    buchač ....ach jo .............
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Podla mna by bolo vhodnejsie,aby si chodila na rehabilitacie,aby ta rozcvicili odbornici. Nespravnym cvicenim si mozes uskodit.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ja som ako decko na Zš mala zlomenú ale iba jednu....mala som to do 8-mičky zafixované cez chrbát....neviem si predstaviť, že by sa malo cvičiť...ked len pri kýchnutí som mala bolesti a od vtedy kýcham tak inak zvukovo....som si tak zmierňovala bolest

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Poraď sa s dobrým fyzioterapeutom. Cvičiť treba..lebo pri nečinnosti odchádzajú svaly inde. Ja som tiež mala po ťažkej operácii nohu v motodlahe, ktorá s ňou cvičila, tiež som videla hviezdy od bolesti. Ale fyzioterapeut najlepšie vie, čo môžeš cvičiť.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    zlomenina, prasklina, všetko jedno. Pozri ako sa "lieči" motorkár http://www.countrycross.sk/clanky/71...-klucnej-kosti

    a ešte Postup pri zlomeninách horných končatín http://is.muni.cz/th/344864/lf_b/__BP_.txt
    Naposledy upravil viktorviktor : 23.06.13 at 12:47

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Moju odpoveď na takto položenú otázku si radšej nechám pre seba ....

    Zasa by som dostal plno - veľa " kladných " ohodnotení ...

    ÚPRAVA :

    ...je tu spomínaná traumatológia ...
    Bacha na výrazy ...traumačka je len bočák chirurgie , kde sa riešia tie úrazy ....
    Zvyšok je už oblasť samotnej klasickej chirurgie ...

    Otázka :
    Mám cvičiť po dvoch dňoch od úrazu - zlomenina oboch kľúčnych kostí?
    Tak takúto otázku môže položiť nie že laik , ale aj číry a neskutočný optimista .

    Odpoveď :

    Biologia kľúčnej kosti je odlišná od iných dlhých kostí a umožňuje to jej liečenie oveľa rýchlejšie a spoľahlivejšie. Pri liečení menej bolestivých fraktúr používame v prvých piatich až siedmich dňoch popruh na zavesenie ruky. Potom može začať pacient hýbať so svojimi ramenami - skúšajúc zdvihnúť ich nad svoju hlavu a zlepšiť rozsah pohybu. Pukajúce zvuky, niektoré veľmi výrazné, všeobecne pretrvávajú okolo jedného mesiaca. Sú normálne a nebudú mať vplyv na cvičenie alebo uzdravenie.
    Po štyroch týždňoch alebo keď pukanie/praskanie ustanú - pacient môže začať zdvíhať objekty s ľahkou váhou, ako napríklad neotvorená plechovka (cca 0,5 kg) - na vytvorenie sily. Ťažšie váhy možu byť použité ak to pohodlie umožňuje. Mladší pacienti sa vrátia ku svojím športom do šiestich týždňov, zatiaľ čo starší pacienti si vyžadujú viac času - zvyčajne tri mesiace.

    Zvyšok je o patričnej rehabilitácii ...........
    Naposledy upravil buchač : 23.06.13 at 12:48
    janka331 Nuž keby ma nebola lekárka takto precvičila,,tak by som sa toto nikdy ani nepýtala. Pre mňa je zlomenina a jej fixovanie, znakom toho, že tým netreba "kývať" a počkať, kým sa to zhojí, ale zažila som šokovú terapiu, a tak sa radšej pýtam

    Mám cvičiť po dvoch dňoch od úrazu - zlomenina oboch kľúčnych kostí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.