Zavrieť

Porady

deti a ich príjem

Dobrý večer,
nevedela som narýchlo vymyslieť výstižný názov, ale jednám sa o to, že jedna firma chce nafotiť reklamné fotky s fotomodelkou, ktorá má len štrnásť rokov. Ako to urobiť, nemáme s tým skúsenosti a ona tiež len začína. Má s tým nikto skúsenosti. Urobiť nejakú zmluvu, lebo zamestnať ju na dohodu sa ešte asi ani nedá. Môžte mi poradiť?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    kura Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    nevedela som narýchlo vymyslieť výstižný názov, ale jednám sa o to, že jedna firma chce nafotiť reklamné fotky s fotomodelkou, ktorá má len štrnásť rokov. Ako to urobiť, nemáme s tým skúsenosti a ona tiež len začína. Má s tým nikto skúsenosti. Urobiť nejakú zmluvu, lebo zamestnať ju na dohodu sa ešte asi ani nedá. Môžte mi poradiť?
    ďakujem
    Mám pocit, že tá "nevedomá" firma je Tvoja....a či nie?

    kura je offline (nepripojený) kura

    kura
    Paula Pozri príspevok
    Mám pocit, že tá "nevedomá" firma je Tvoja....a či nie?
    Tak musím ťa sklamať, ale bohužiaľ nie je moja. Ale brala by som.
    .
    Ďakujem za pomoc, ale nepomohla mi. Nerieši totiž môj problém. Ako vyplatiť províziu a na čo všetko treba myslieť, aby to bolo OK. Nie je tu nikto kto vie ako to robia trebárs modelingové agentúry, alebo niekto kto takouto formou propaguje svoje výrobky alebo služby a nevyužíva práve tieto agentúry?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Prečítaj si link, ktorý je v príspevku č.3 od liba2, myslím, že tam sa dozvieš niečo, čo so 17-tkami urobiť.

    kura je offline (nepripojený) kura

    kura
    ajobs Pozri príspevok
    Prečítaj si link, ktorý je v príspevku č.3 od liba2, myslím, že tam sa dozvieš niečo, čo so 17-tkami urobiť.
    Ďík ,to som si preštudovala, a teraz už viem že musím mať zmluvu s jej rodičmi aby sme mohli zverejniť a používať jej fotografie, ale teraz v zmluve sa dohodne suma a my ju len vyplatíme, to znamená že tú sumu nemusíme zdaniť? A to si ona potom vyrovná v daňovom priznaní za rok 2007? Alebo jej rodičia?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    kura Pozri príspevok
    Ďík ,to som si preštudovala, a teraz už viem že musím mať zmluvu s jej rodičmi aby sme mohli zverejniť a používať jej fotografie, ale teraz v zmluve sa dohodne suma a my ju len vyplatíme, to znamená že tú sumu nemusíme zdaniť? A to si ona potom vyrovná v daňovom priznaní za rok 2007? Alebo jej rodičia?

    To závisí od typu zmluvy, ktorú s ňou uzavriete (alebo s jej rodičmi).

    Nie som puritán, ale aj tak sa mi zdá, že 14-ročné fotomodelky sú už pre mňa silné kafe - asi za chvíľu budú modelky už od 1-mesiaca veku.

    kura je offline (nepripojený) kura

    kura
    ajobs Pozri príspevok
    To závisí od typu zmluvy, ktorú s ňou uzavriete (alebo s jej rodičmi).

    Nie som puritán, ale aj tak sa mi zdá, že 14-ročné fotomodelky sú už pre mňa silné kafe - asi za chvíľu budú modelky už od 1-mesiaca veku.
    Tak to nebolo moje rozhodnutie, tiež to nie je podľa môjho gusta a teraz mám problém ako to vyriešiť.
    Takže asi bude najlepšie nechať to na právnika a bude to.
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.