Zavrieť

Porady

PN co s tym?

Zamestnanec je na pn od utorka, bude az 3 tyzdne. Co musim spravit? Ohlasit nieco poistovni soc????


Dakujem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

saglucka
Zamestnanec je na pn od utorka, bude az 3 tyzdne. Co musim spravit? Ohlasit nieco poistovni soc????


Dakujem
Prvých 10 dní mu platíš ty ako zamestnávateľ a od 11 to odpošleš na sociálku s príjmom za rozhodné obdobie. Tiež musíš poslať na ZP hromadné oznámenie so začiatkom a ukončením PN.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

saglucka
Zamestnanec je na pn od utorka, bude az 3 tyzdne. Co musim spravit? Ohlasit nieco poistovni soc????


Dakujem
Na základe dokladu o DPN preplácas zamestnávateľ prvých 10.kalend.dní náhradu príjmu pri PN, potom od 11. dňa posunie tlačivo do SP, pretože Sp preplatí nemocenské. Zároveň vyplníš tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa o príjmoch zamestnanca- VZ a odovzdáš SP. Po ukončení mesiaca zašleš oznámenie o DPN aj do ZP zamestnanca. Rozdelené podľa dátumov kódmi náhrady príjmu a nemocenského.
Naposledy upravil Tweety : 05.04.06 at 13:53
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Tych 10 dni sa berie pracovnych dni?!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

saglucka
Tych 10 dni sa berie pracovnych dni?!
Je to 10.kalendárnych dní. Rátaš tam aj soboty a nedele
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

PN = kalendárne dni. To znamená, že prvých 10 kalendárnych dní platíš Ty, necháš si PN - časť IIa , po 10. kalendárnom dni pošleš SP PN-časť II + potvrdenie od zamestnávateľa ..., ale nebudem sa opakovať, v predchádzajúcich príspevkoch to už bolo rozobrané. + Oznámenie ZP o zmene platiteľa poistného. Ak bude PN len v jednom mesiaci, stačí jeden hromadný príkaz. Ten je treba doručiť do konca nasledujúceho mesiaca.

Nezabudni, aby bola PN-ka zamestnancom podpísaná + aby na 2. strane vo vyhlásení všetko vyčiarkal a vypísal číslo účtu kam má SP poslať nemocenské. Ty vypíš str. 1 - odkedy dokedy mu bola vyplácaná náhrada príjmu,... + podpis, pečiatka zamestnávateľa.
Keď skončí PN-ka, časť IV, keď Ti ju zamestnanec predloží, potvrď a zašli SP.
0 0
baninka baninka

baninka je offline (nepripojený) baninka

Saglucka-aj vikendy, zmysel PN je niekedy aj v tom, ze vikendy sa preplacaju uzasnymi 25 resp. 55 percentami
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Ok a este ako sa vola to tlacivo s ktorym pojdem po 10 dni do soc. Poist???
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

saglucka
Ok a este ako sa vola to tlacivo s ktorym pojdem po 10 dni do soc. Poist???
Dakujem
Potvrdenie zamestnávateľa o zamestn. na účely uplatnenia nároku na ND a tlačivko od lekára-potvrdenie o DPN II.-žiadosť o nemocenské.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

saglucka
Ok a este ako sa vola to tlacivo s ktorym pojdem po 10 dni do soc. Poist???
Dakujem
Prikladám tlačivo.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Diky moc!
Ak toto budem vediet vyplnit... no idem skusit tak drzte palce
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

saglucka
Diky moc!
Ak toto budem vediet vyplnit... no idem skusit tak drzte palce
VZ máš v mzdovom liste, držím palečky.
0 0
Marykayka Marykayka

Marykayka je offline (nepripojený) Marykayka

Som 23 ročná, slobodná, minulý rok som dokončila EU v Bratislave, Fakultu hospodárskej informatiky, odbor účtovníctvo - audítortvo a v tejto oblasti som i zostala pracovať. ...viac
Píšete tu, že treba po ukončení mesiaca zaslať oznámenie o DPN do ZP zamestnanca. Trba to aj keď maródoval len 6 dní a do socky sa nič neposielalo? Moc mi pomôžete.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Marykayka
Píšete tu, že treba po ukončení mesiaca zaslať oznámenie o DPN do ZP zamestnanca. Trba to aj keď maródoval len 6 dní a do socky sa nič neposielalo? Moc mi pomôžete.
Áno posielaš to aj keď bol chorý len 6 dní. Ide o to že počas PN je platiteľom zdravotného poistenia štát
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Na hromadnom oznameni posielas zaciatok a koniec kazdej PN do prislusnej zdravotnej poistovne.

Marta

0 0
Marykayka Marykayka

Marykayka je offline (nepripojený) Marykayka

Som 23 ročná, slobodná, minulý rok som dokončila EU v Bratislave, Fakultu hospodárskej informatiky, odbor účtovníctvo - audítortvo a v tejto oblasti som i zostala pracovať. ...viac
Možno to bude hlúpa otázka, ale ja som v živote nemala zamestnanca na PN, takže som to nerobila, ale na akom hromadnom oznámení. Myslím ako má to tlačivo vyzerať a kde ho nájdem? Díky moc, ste zlatíííí..........
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

Marykayka
Možno to bude hlúpa otázka, ale ja som v živote nemala zamestnanca na PN, takže som to nerobila, ale na akom hromadnom oznámení. Myslím ako má to tlačivo vyzerať a kde ho nájdem? Díky moc, ste zlatíííí..........
Každá zdravotná poisťovňa má svoje vlastné tlačivo "hromadné oznámenie ...". Určite ho teda nájdete na príslušnej ZP, prípadne ho môžete nájsť na internete.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Marykayka
Možno to bude hlúpa otázka, ale ja som v živote nemala zamestnanca na PN, takže som to nerobila, ale na akom hromadnom oznámení. Myslím ako má to tlačivo vyzerať a kde ho nájdem? Díky moc, ste zlatíííí..........
Choď na stránku jeho zdravotnej poisťovne a nájdi si hromadné oznámenie zamestnávateľa. Alebo napíš sem a nájdeme ti to... Je to to isté tlačivo, ako keď nahlasuješ a odhlasuješ zamestnanca do zdravotnej poisťovne pri nástupe a výstupe, len použiješ iný kód.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Prosím Vas ked skonci Pn papier od doktora - diel IV musim zaniest do SP. Je k tomu aj nejake tlacivo????
Diky moc
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

saglucka
Prosím Vas ked skonci Pn papier od doktora - diel IV musim zaniest do SP. Je k tomu aj nejake tlacivo????
Diky moc
Ak je DPN dlhšia ako 10 kalendárnych dní,od 11. dňa nemocenské vypláca SP. Vtedy je potrebné k dokladu o DPN vypísať aj Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND.Ak je DPN do 10 kalend. dní, zamestnávateľ preplatí náhradu príjmu pri PN, vtedy na SP nedávame nič.
Naposledy upravil Tweety : 27.04.06 at 10:15
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Nie, žiadne iné tlačivo. Len potvrdí zamestnávateľ a odnesie sa na SP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať