Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

ahojte Poraďácí,

mám klienta, právnickú osobu, ktorá ma v technickom preukaze stále, že je majiteľom a aj držiteľom motorového vozidla, ktoré však reálne v roku 2015 nevyužívala na podnikanie, chcem sa Vás preto opýtať či je vozidlo predmetnom dane z motorových vozidiel pre rok 2015 alebo nie? Môže zaslať do konca januára 2016 oznámenie, že vozidlo nevyužíval na podnikanie aj keď je stále majiteľom a držiteľom vozidla? viem, že tento inštitút sa dá plne využiť pri fyzických osobách, ale v PO mi to príde zvláštne, ďakujem za pomoc. Joey
Kety Alfa Presne po tom pátram, ale u FO. Myslíš že sa to dá? Čítam zákon, ale neviem či sa dá MV vyradiť z majetku keď v papieroch stále figuruje ako majiteľ firma-FO aj keď je to tá istá osoba.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    zákon 361/2014 presne špecifikuje vznik a zánik daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel ako aj skutočnosť kedy auto je a kedy nie je predmetom dane viď §2 menovaného zákona v súvislosti s inými zákonmi. v danom prípade ak auto je zaradené v majetku firmy a uplatńujú sa na neho náklady /odpisy, prevádzk. náklady a pod./ je predmetom dane.
    Naposledy upravil Chrusťa : 26.01.16 at 09:13
    joey1986 ďakujem veľmi pekne za usmernenie, želám ešte úspešný deň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK ho má v majetku, MV je predmetom dane z MV.

    Daň z motorových vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.