Zavrieť

Porady

posunutá stavba

zdravím dnes sme zistili z geodetom nemilú zaležitosť môj novo postavený rodiny dom je o necelí meter (85cm) posunutý k susedovému pozemku a nie som teda od jeho pozemku 5 m čo bola podmienka nakoľko mam na tej strane 2 veľké okná z obývačky ale už len 4.15m geodeta som požiadal o zameranie skutočného osadenia domu na pozemku ku kolaudácii kde sme toto zistili moja otázka znie skolaudujem takúto stavbu z nejakou pokutou alebo nie neviem čo ďalej ďakujem za pomoc
3 komentárov     zbaliť
arizona Akaze to nahodicka, ze ste na takuto "drobnost" prisli az ked uz dom stoji :O
5ladislav5 nie uplne " schválne sme to posunuli " aby som teraz pri kolaudácii mal problémy bolo to v kopci a netvrdím že bol postup správny ale to už teraz nezmením presne som vedel že tu budu prispievať aj tý čo poradiť nevedia len sa v práci alebo doma nudia a musia stále do niekoho vŕtať svojimi priblblími poznámkami
arizona Necuduj sa mojmu komentaru. Ale vela ludi hlada dovod na obidenie zakona s tym,ze radsej zaplati nejaku pokutu a dufaju,ze sa im to prepecie. Prave preto sa minuly rok sprisnili zakony...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    a kto ti povedal, že musíš byť minimálne 5 m od hranice pozemku ?
    minimálna hranica je 2 m, alebo 7 m od susedovho domu...
    Vzdialenosť priečelí budov, v ktorých sú okná obytných miestností, musí byť najmenej 3 m od okraja pozemnej komunikácie.
    je to tvoj prípad ?
    ale skolauduješ, to sa báť nemusíš...

    prečítaj si toto
    http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...anice-pozemku/
    5ladislav5 nie sused tam nemá nič len rolu je dokonca mimo zastavaného územia
    bjuty smis Tak nemas ziadny problem...

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    tych 5 metrov bola podmienka koho? tomu velmi nerozumiem.
    mal by si byt 3,5metra od hranice susedneho pozemku takze mas este 65cm rezervu

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Neviem a nebudem riešiť koľko má byť metrov od suseda. Podľa príspevkov je to v norme. My sme tiež posúvali stavbu, ktorá bola v kopci asi o 2 metre. Poradili nám, aby sme to odôvodnili tým, že tam pri výkope základov bola zistená stará pivnica a dom sa musel posunúť z dôvodu statiky, alebo také niečo. Tá pivnica tam naozaj bola.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.