Zavrieť

Porady

ukoncenie zivnosti a odvody

Som SZCO popri zamestnani necely jeden rok a rozhodol som sa ukoncit zivnost. Doposial som ziadne odvody z podnikania neplatil. Chcem sa spytat, ci budem platit nejake odvody ak ukoncim zivnost k 30. junu 2006 /ak to stihnem/.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sprite
    Som SZCO popri zamestnani necely jeden rok a rozhodol som sa ukoncit zivnost. Doposial som ziadne odvody z podnikania neplatil. Chcem sa spytat, ci budem platit nejake odvody ak ukoncim zivnost k 30. junu 2006 /ak to stihnem/.

    Nie,nebudeš platiť ak zrušíš živnosť k 30.6.2006 .Neplatil by si, ani keby si len prerušil živnosť.Jedná sa o odvody z podnikania .

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ak ukončíš živnosť - nemusíš platiť od toho termínu žiadne poistné.
    Ale samozrejme si musíš vyrovnať a urobiť RZZP za rok 2005 a taktiež na budúci rok budeš musieť urobiť RZZP za rok 2006

    sprite je offline (nepripojený) sprite

    sprite
    Dakujem za pohotovu odpoved. Chcem sa este spytat ak ukoncim zivnost napr. 3. jula tak budem platit odvody len za jeden mesiac alebo cely rok.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    SP budeš platiť iba za 3 dni. (ak Ti vychádza povinnosť podľa DP z roku 2005

    Zp - tak ako som písala vyššie - vyrovnáš /ak budeš mať čo/ v ročnom zúčtovaní.

    sprite je offline (nepripojený) sprite

    sprite
    Este jedna otazka.
    K podnikaniu mam prenajaty priestor, ktory by som chcel este predat /odstupit prenajom/ Mozem takyto priestor vlastnit ako fyzicka osoba ? .... a po predaji budem musiet zinkasovanu sumu zdanit ?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Tak nerozumiem otázke- píšeš predať-odstúpiť prenájom. To budeš mať ešte príjem z podnikania.

    Ak chceš uvedený priestor kúpiť ako FO-občan a potom ho prenajímať, tak príjem budeš musieť zdaniť - alš ak priestor budeš prenajímať ako občan máš tam viacero výhod - neplatíť z toho SP a dokonca ani ZP. Príjem síce zdaníš, ale len nad 22900 /pre rok 2005/

    ukoncenie zivnosti a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.